Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Inter-Kennis vecht voor Internet in Afrika

23 november 2000 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Sjaak Smakman
Sjaak Smakman

Op de HCC dagen, het computerevenement in Nederland, maakt het ideele ICT-bedrijf Inter-Kennis zijn debuut. Het bedrijf wil Afrikanen op internet helpen.

Het bedrijf wil zo het ‘verloren continent’ een duwtje in de rug te geven. De onderneming detacheert net als andere bedrijven IT-specialisten, maar 10 procent van de gemaakte uren wordt geïnvesteerd in internetprojecten in Afrika. Het ideologische IT-bedrijf rekent op veel animo bij zowel opdrachtgevers als IT-specialisten.
Opdrachtgevers betalen marktconforme tarieven voor Inter-Kennis specialisten en kunnen zich via de onderneming afficheren met actieve deelname aan de ontwikkeling van internet in Afrika. Goed voor het imago van maatschappelijk bewust bedrijf. Werknemers wisselen hun werkzaamheden voor Nederlandse bedrijven af met werk aan internetprojecten in Afrika.
De ontwikkelingslanden, zo heeft de VN al meermalen vastgesteld, hebben namelijk een enorme achterstand op het gebied van informatietechnologie. De oorzaken zijn analfabetisme, te weinig telefoonaansluitingen en een gebrek aan computers. Het gevolg: een groeiende digitale kennis kloof tussen arme en rijke landen.
Willen Derde Wereldlanden een rol van betekenis gaan spelen in de wereldeconomie, dan zullen ze de infrastructuur waarop deze economie tegenwoordig gebaseerd is ook in huis moeten hebben. De VN deed deze zomer een oproep aan de westerse landen om actie te ondernemen.
Inter-Kennis heeft inmiddels in het straatarme West-Afrikaanse Mali in het dorpje Kati een eerste joint-venture. Het doel is een internetcafe op te zetten in het dorp. Bijzonder daarbij is dat de jeugd gratis toegang heeft tijdens bepaalde uren. De officiële opening van deze vestiging is gepland in januari 2001.
Op de HCC dagen hoopt Inter-Kennis de nodige contacten met bedrijven en IT’ers te leggen. Vanaf 24 november zal Inter-Kennis tevens te vinden zijn ophttp://www.inter-kennis.nl.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Injectie van 111 miljoen in PhotonDelta definitief

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Innovatiezone in Almere, grote Defensiedeal Pro Warehouse (en meer)

    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en managed services op de MSP Show & Service Desk Show in Utrecht

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Tech aan het front

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs