Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Vooral schuldeisers blij met emissie KPN

23 november 2000 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

KPN heeft 4 miljard euro opgehaald met zijn aandelenemissie. Paul Smits spreekt over een succesvolle uitgifte, maar hij betaalt daarvoor wel een hoge prijs.

De aandeelhouders van KPN zien hun aandeel verwateren, terwijl direct na de emissie de koers onder de emissieprijs zakte. De banken van het emissiesyndicaat zijn niet in staat de koers overeind te houden.
Op korte termijn is KPN geholpen. De aandelenemissie heeft het Nederlandse telecombedrijf 4 miljard euro opgeleverd, de gelijktijdige uitgifte van converteerbare obligaties nog eens 1,5 miljard euro. Dit kapitaal geeft KPN enige armslag in zijn pogingen de hoge schuldenlast af te lossen, die vooral is ontstaan door de investeringen in E-Plus en Umts. Met deze actie probeert KPN de beoordeling van zijn kredietwaardigheid door Standard & Poor’s op peil te houden, omdat lenen bij financiële instellingen anders te duur wordt.
Maar om aan het maximale bedrag van 4 miljard euro te komen heeft KPN vanwege de lage koers meer aandelen moeten uitgeven dan aanvankelijk gepland. Bestaande aandeelhouders zien hierdoor hun aandeel verwateren. Bovendien daalde de koers van het aandeel op de dag na de emissie direct onder de uitgiftekoers van 17 euro. De banken van het emissiesyndicaat probeerden met steunaankopen de koers overeind te houden, maar konden dat niet volhouden. Op de eerste dag na de emissie sloot KPN op 16 euro.
Naast de emissie speelt op de achtergrond een machtsstrijd tussen twee grote aandeelhouders. De Nederlandse staat wil van zijn belang van 43 procent in KPN af, maar heeft daar met het oog op de penibele situatie van de telecomleverancier en de huidige aandelenemissie vanaf gezien. Wanneer de overheid tegelijk met de emissie zijn aandelen verkoopt zou de koers nog verder kunnen dalen. In ieder geval hangt de aandeelhouders wel een verdere verwatering van het aandeel boven het hoofd.
Diezelfde overheid is nu al enkele maanden in onderhandeling met BellSouth, partner van KPN. Deze Amerikaanse heeft nu een belang van 22 procent in E-Plus, maar kan dit volgens de koopovereenkomst ruilen voor een aandeel van 23 procent in KPN. Minister Gerrit Zalm van Financiën weigert hier echter mee in te stemmen, omdat hij garanties wil dat BellSouth niet direct zijn aandeel in KPN verkoopt.
BellSouth komt ook niet ongeschonden uit de telecom-malaise. De Amerikaanse aanbieder heeft deze week zijn winstverwachting voor volgend jaar naar beneden bijgesteld, wat het bedrijf op een koersdaling kwam te staan van 49,25 dollar naar 45 dollar.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Teamvalue

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    20% besparen op je Azure-kosten en een...

    Azure biedt organisaties schaalbaarheid, flexibiliteit en toegang tot een breed scala aan diensten. Toch zien veel organisaties hun kosten ongemerkt...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Prinsesjesdag

    Innovatie & Transformatie

    Aspire11 lanceert miljoenenfonds voor groeibedrijven; ook Nederland in beeld

    Overheid

    Defensie wil naar een betere commandovoering

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    Data & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    Data & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs