Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Highroad beëindigt NAS/SAN-discussie

20 december 2000 - 14:00ActueelCloud & Infrastructuur
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

HAARLEM – Met de introductie van de Highroad-software breidt EMC gegevensopslag uit van het datacentrum naar de randen van het netwerk.

De nieuwe software deelt bestanden en combineert moeiteloos NAS en SAN. Volgens Jim Rothnie, technisch directeur van EMC, komt hiermee een eind aan de SAN/NAS-discussie. Rothnie doelt hiermee op de verwarring die nogal eens ontstaat over de technische verschillen tussen deze twee soorten opslagsystemen. NAS (network attached storage) en SAN (storage area networks) hebben twee woorden gemeen: netwerk en opslag.
Vooral Internetaanbieders zijn gretige afnemers van NAS-servers. Zij lossen hun problemen op het gebied van schaalbaarheid op met rekken vol krachtige NAS-servers. Een probleem: deze servers zijn duur, de schaalbaarheid is beperkt en het beheer wordt al snel problematisch. Voor de mid-range brengt EMC binnenkort een goedkoper NAS-systeem op de markt, genaamd Chameleon.
Een SAN werkt precies andersom en koppelt servers aan schijven via kabelverbindingen. Deze techniek werd al gebruikt bij mainframes. Sinds enkele jaren werken SAN’s vooral met glasvezel-technologie. Die biedt hogere snelheden, overbrugt langere afstanden en is flexibel omdat diverse servers en opslagsystemen één kabel kunnen delen. Zo worden grotere, maar goed beheersbare netwerken mogelijk. Het enige nadeel is dat ze peperduur zijn.
Voorlopig blijft EMC marktleider. Maar de overname van Highground door Sun wordt binnen EMC met argusogen gevolgd. Ook Compaq kondigde deze maand een overeenkomst aan met onder andere CSS, Getronics, Info Products en Syntegra. Het bedrijf probeert zo een deel van deze lucratieve markt in handen te krijgen.
Met de integratie van NAS en SAN realiseert EMC een doorbraak. Highroad maakt het mogelijk vertragingen en vastgelopen netwerken te omzeilen. Volgens Wouter Kolff, business consultant bij EMC, leidt de nieuwe software ertoe dat beheerders veel meer geheugen kunnen beheren. "Tot nu toe was de vuistregel 150 GB per beheerder. Dankzij de nieuwe software stijgt de hoeveelheid te beheren geheugen naar 900 GB."
 
Redactie Computable
 

Meer over

StorageTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Computable.nl

    Soevereine cloud: regie behouden

    Hoe krijg je grip op data, compliance en continuïteit in een geopolitieke realiteit

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Bert Hubert: over nerds versus bestuurders

    Data & AI

    Hoe meet je llm-prestaties? Plus 7 andere vragen over grote taalmodellen

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Opnieuw Big Mac voor Capgemini, Odin koopt Proxsys (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Van mobiel naar megatech: MWC26 trekt 105.000 bezoekers en 2.900 exposanten

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Almere staat bij Barcelona op de kaart, weer overname TMC (en meer)

    Security & Awareness

    Kort: ProRail beveiligt spoor zee met Genetec, Databricks wil in Amsterdam naar 1000 employees (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs