Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Hermans op ict-studiereis

11 januari 2001 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondCarrière
Caroline Beijer
Caroline Beijer

Silicon Valley staat bekend als het epicentrum van ict-ontwikkelingen. Opvallend is dat in het onderwijs de toepassing van ict achterblijft. Topmannen van hightech-bedrijven maken zich de laatste tijd sterk voor verbetering van het onderwijssysteem. Nederlands’ minister voor Onderwijs Hermans was deze week op studiereis in Silicon Valley.

Er zijn in Californië best goede openbare scholen voor basis- en voortgezet onderwijs te vinden. In vergelijking met de andere staten blijft de kwaliteit van het onderwijs echter al vele jaren achter. En op onderwijsgebied scoren de VS internationaal gezien toch al niet goed. Een belangrijke buffer voor het tekort aan knappe koppen in het land is de ‘braindrain’ vanuit Azië, Canada en Europa.
Dit baart de topfunctionarissen in Silicon Valley ernstig zorgen. Twee durfkapitalisten, John Doerr van Kleiner Perkins en Tim Draper van Draper Fischer Jurvetson, spanden zich afgelopen najaar in voor verbetering van het onderwijs. Vlak voor de verkiezingen schreven Cisco-topman John Chambers en Doerr een gloedvol betoog in de lokale krant over de beroerde toestand van de scholen. "Meer dan de helft van de scholen in Californië ontbeert adequate elektrische voorzieningen voor computers. En al zouden ze die hebben, Californië staat onderaan wat betreft het aantal computers dat per scholier beschikbaar is."

Studiereis

Deze week maakt Nederlands onderwijsminister Hermans een studiereis door het gebied rond de baai van San Francisco. Hij wil zich zo een beeld vormen van de toepassing van ict in het Amerikaanse onderwijs. De minister bezoekt scholen in San Francisco, Oakland en Silicon Valley. De bezochte scholen zijn vergevorderd met de invoering van ict-toepassingen in het onderwijs. Docenten en leerlingen presenteren hun ervaringen en de minister krijgt een rondleiding door de scholen.
De bezochte scholen steken ruim boven het gemiddelde uit. Ze hebben ict expliciet in hun onderwijssysteem opgenomen, zoals de ‘School of the Future’, die is opgericht door adviesbureau Arthur Andersen.

Eerste stappen

Vorig jaar heeft Hermans scholen aan de oostkust van de VS bezocht. Eén van de conclusies van dat bezoek was dat succesrijke eerste stappen bij introductie van ict in het onderwijs van groot belang zijn voor het uiteindelijke welslagen. Tijdens het bezoek nu wordt daarom ook gezocht naar voorbeelden van geslaagde eerste stappen die in Nederland toepasbaar zouden zijn en naar de lessen die de Amerikanen in de praktijk geleerd hebben. Daarnaast wil de delegatie ook een indruk krijgen van nieuwe technologische ontwikkelingen die relevant zijn voor het onderwijs. De groep bezoekt daarom ook Sun Microsystems en het Cyberlab van de Stanford Universiteit. Er is een bijeenkomst met IBM over ‘open source’ software. Apple ontvangt de delegatie bij de Macworld-beurs die deze week in San Francisco plaatsvindt.
Aan het eind van de week reist Hermans door naar Vancouver voor een presentatie door het Canadese ministerie van Economische Zaken over Schoolnet, de Canadese variant van Kennisnet.
 

Meer over

Opensource

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Andri AI B.V.

    LawBeam: 100 uur transcriptanalyse teruggebracht naar 10 minuten (Andri AI B.V. en LawBeam)
    Pijl naar rechts icoon

    The AI Factory

    The AI Factory
    Pijl naar rechts icoon

    Andri AI B.V.

    Andri AI B.V.
    Pijl naar rechts icoon

    6Gorillas

    Herindicaties voorspellen en automatiseren (6Gorillas en Zonnehuisgroep Amstelland)
    Pijl naar rechts icoon

    Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.

    Datagedreven integrale aanpak van complexe casuïstiek in het sociaal domein (Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    LCL opent grootste datacenter, met kunstwerk op dak

    Carrière

    Nederland en België in Europese top vijf voor telewerk

    Carrière

    Spoelstra Spreekt: Suf

    Innovatie & Transformatie

    Inzending projecten Computable Awards verlengd

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Equinix maakt scholieren warm voor datacenters, Paul Brainerd overleden (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    ASML sleept megadeal SK Hynix binnen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs