Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Mogelijk nieuw leven voor Letsbuyit

15 januari 2001 - 14:00ActueelCloud & Infrastructuur
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

HAARLEM – De Franse Dealpartners.com en het Noorse Coshopper zijn geïnteresseerd in samenwerking of zelfs overname van het in surséance verkerende Letsbuyit.

De twee gegadigden werken volgens hetzelfde concept, het samenkopen, als Letsbuyit. In een gesprek met de BBC meldt Coshopper veel voordelen te zien in een partnerovereenkomst of een samenvoeging met Letsbuyit. "De magazijnen zijn vol, ze hebben gekwalificeerd personeel, een goede consumentenbasis en een duidelijke naamsbekendheid."
Het lijkt erop dat consument-gerelateerde internetbedrijven gedoemd zijn te mislukken. Het Amerikaanse Mercata, wat ook met het co-buying concept werkt, sluit deze week haar deuren. Op de website is momenteel een opheffingsuitverkoop te vinden. Mercata heeft haar beursgang op het laatste moment afgeblazen. Bij dit internetbedrijf is het beperkte aanbod van producten, het beperkte aantal gebruikers en de geringe kortingen de doodsteek geweest.
In Nederland sluiten ook steeds meer internetbedrijven hun deuren voor de consument. Vorig jaar verliet Buyitdirect deze consumentmarkt vanwege te hoge kosten. Algemeen directeur Dik Graaff gaf toen al aan dat het niet zozeer de consumenten zijn die volwassen moeten worden maar meer de processen die erom heen hangen, zoals logistiek. Ook toenmalig concurrent van Letsbuyit, Nokdown stopte met de consumentenactiviteiten vanwege de te hoge kosten die gemaakt werden.
Bij Letsbuyit.com is het probleem in ieder geval niet te vinden in de beperktheid van producten, gebruikers of geringe kortingen aldus Ernst Bökenkamp, managing director van Letsbuyit.com. "Het tegendeel is waar, heel veel consumenten zijn bij ons aangesloten. Mede door ons Europese uitzetgebied is het voor ons mogelijk om een vuist te maken naar leveranciers toe en goede kortingen binnen te halen. Het is duidelijk een probleem van de algehele internetmalaise. Het vertrouwen in de internetsector is verdwenen en daar hebben wij nu direct mee te maken." Over de gesprekken met de twee concurrenten en de toekomst van Letsbuyit kan Bökenkamp niets zeggen, er is een algeheel spreekverbod opgelegd.
Ondanks alles zijn er wel succesverhalen te vinden in de internetindustrie. Zo blijft Bol.com bijvoorbeeld zijn Europese markt uitbreiden. Ook het Nederlandse Buyonline heeft aangegeven het break-even-point voorbij te zijn.
 
Tania Veldkamp
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Software & Development

    Vibe coding en het lot van de developer

    Cloud & Infrastructuur

    Eurofiber en Open Dutch Fiber slaan handen verder ineen

    EU digitale
    Cloud & Infrastructuur

    Nederland in Europees consortium voor digitale gemeenschapsgoederen

    Software & Development

    Verkeerde configuratie bij Azure leidt tot veel storingen

    Nexperia
    Cloud & Infrastructuur

    Nexperia-topman wilde 40 procent personeel in Europa ontslaan

    Overheid

    VVD: wij willen een ‘AcICT on steroids’

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs