Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Het ‘modder gooien’ is nu echt begonnen

04 februari 2001 - 23:003 minuten leestijdActueelInnovatie & Transformatie
Redactie VNUnet
Redactie VNUnet

De ruzie tussen Maurice de Hond en de commissarissen van Newconomy heeft een nieuw hoogtepunt bereikt.

Gisteren maakte commissaris Pieter van Hoogstraten een nettoverlies over 2000 van tussen de 33 miljoen en 38 miljoen euro bekend.
Van Hoogstraten die na het wegzenden van de complete Newconomy-top in zijn eentje de directie vormt, haalde daarmee de woede van De Hond op zijn hals. Volgens de geschorste bestuurder probeert Van Hoogstraten zo zijn tegenstander zwart te maken.
De Hond stelde dat ‘met het bekend maken van die cijfers het modder gooien door de Raad van Commissarissen echt is begonnen’. Hij noemde de cijfers niet reëel. Het is zelden in de geschiedenis van ondernemend Nederland voorgekomen dat een ex-bestuurder en zijn commissarissen zo vechtend over straat gaan. De Hond verweet Van Hoogstraten hem opzettelijk te willen beschadigen. Hij zei: "Je kunt natuurlijk net zo negatief herwaarderen als je wilt, als dat je toevallig om een andere reden goed uitkomt, die niets met de eigenlijke bedrijfsvoering heeft te maken".
De commissarissen stellen daar tegenover dat niet zij zelf, maar de accountant de cijfers heeft opgesteld. En deze accountant is door De Hond zelf aangesteld. Sterker nog, hij handelt volgens de waarderingsgrondslagen die De Hond zelf heeft bepaald.
Maar de commissarissen zijn nog niet af van De Hond. Voor woensdag heeft de man die ‘va banque’ lijkt te spelen, een openbare bijeenkomst voor aandeelhouders en media aangekondigd. De Hond gaat daar verdere opening van zaken geven. Hij kiest dus duidelijk voor de aanval. De Hond zal dan ook moeten uitleggen waarom hij tijdens zijn nieuwjaarsboodschap op 11 januari zo’n rooskleurig beeld gaf. Hij zei toen tevreden te zijn over de ontwikkeling bij de meeste deelnemingen. Begin november kwam Newconomy met de prognose dat het resultaat over 2000 fors boven de 1,4 miljoen euro uit zou stijgen, de nettowinst van het jaar daarvoor.
Maar gisteren moest het resultaat als gevolg van afwaarderingen aanzienlijk neerwaarts worden bijgesteld. In tegenstelling tot eerder uitgesproken verwachtingen zal het resultaat negatief zijn. Sommige deelnemingen staat het water tot aan de lippen. Anderen draaien redelijk, maar krijgen het ook uiterst moeilijk, omdat Newconomy geen cent meer kan bijpassen. Andere financiers houden momenteel de vinger op de knip.
Overigens kan Newconomy voorlopig nog wel doordraaien. Het eigen vermogen eind 2000 komt uit op een bedrag tussen 62 miljoen en 67 miljoen euro. Newconomg wil niet zeggen bij welke deelnemingen het sterkst is afgewaardeerd. Maar zeker is dat de bijstellingen over een breed front zijn gedaan. De definitieve cijfers volgen op 19 maart.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Prinsesjesdag

    Innovatie & Transformatie

    Aspire11 lanceert miljoenenfonds voor groeibedrijven; ook Nederland in beeld

    Overheid

    Defensie wil naar een betere commandovoering

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    Data & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    Data & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs