Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Bank haalt uitbesteding in eigen huis

22 februari 2001 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Wim Amerongen
Wim Amerongen

Van Lanschot Bankiers haalt Cap Gemini Ernst & Young in huis voor het beheer van de ict-systemen van de bank. De it-specialisten van de bank hadden hier geen tijd meer voor, want zij moeten applicaties ontwikkelen voor transacties via internet.

Het is een ongeschreven wet dat een bank zijn eigen ict-systemen beheert. Omdat deze systemen privacy-gevoelige, gedetailleerde gegevens bevatten van bedrijven en particulieren is uitbesteden van beheer uit den boze.
Een jaar geleden besloot Van Lanschot Bankiers toch tot deze opmerkelijke stap. Het beheer werd uitbesteed aan specialisten van Cap Gemini Ernst & Young, die hun werkzaamheden bij de bank intern uitvoeren.
Leo Visser, hoofd systeemontwikkeling en beheer bij Van Lanschot Bankiers, licht toe: "De komst van internet dwingt ons tot nieuwe ict-investeringen, bijvoorbeeld het ontwikkelen van transacties via internet. Wij willen liever dat onze eigen mensen werken aan nieuwe ontwikkelingen."
Omdat de bestaande systemen moeten blijven draaien, zijn hiervoor beheerspecialisten van Cap Gemini Ernst & Young (CGE&Y) ingehuurd. Om zeker te zijn dat deze dienstverlener zijn taak zou aankunnen, bezocht Visser een andere bank waar CGE&Y al vier jaar het beheer van de productiesystemen verzorgt.

Privacy

Van Lanschot Bankiers heeft de ict voor de 35 vestigingen in Nederland centraal georganiseerd in Den Bosch. Via deze stad is er ondersteuning voor alle bankproducten, zoals effecten, betalingsverkeer, sparen en kredietverlening.
Volgens Visser zijn er het afgelopen jaar geen privacygevoelige gegevens uitgelekt. "De medewerkers van CGE&Y werken hier intern op onze systemen. Bovendien hebben ze een geheimhoudingsplicht moeten ondertekenen. Dankzij die aanpak zijn er geen problemen op dat gebied geweest."
De kwaliteit van het geleverde werk wordt elke maand beoordeeld door Van Lanschot Bankiers. Aanvankelijk waren er wat problemen omdat het kennisniveau niet hoog genoeg was. Inmiddels is dit probleem opgelost.
Op een schaal van één tot vijf was het laatste cijfer 3,8. Visser: "Omdat de ploeg van CGE&Y een vaste samenstelling heeft, wordt dit rapportcijfer steeds hoger."
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    AchtergrondData & AI

    Fokken met data

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Introductie van sase in het netwerk: eenvoudiger beheer en lagere kosten

    Handen
    ActueelSoftware & Development

    Workday en Randstad slaan handen ineen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: 15 miljoen voor QuiX Quantum, NTT Data met Eurofiber in 5G-zee (en meer)

    OpinieSecurity & Awareness

    Inzicht in kwetsbaarheden aanvalsoppervlak gaat voor budget

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Eigen datacenter, colocatie of cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs