Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Microsoft start beveiligings-offensief

27 maart 2001 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Marten Dijkstra
Marten Dijkstra

Microsoft gaat een vergaande revisie doorvoeren in zijn systeem dat gebruikers waarschuwt voor veiligheidsrisico’s en tevens remedies aanbiedt.

Het softwareconcern gaat over tot de omvangrijke controlebeurt, omdat veel gebruikers nu nog de aangeboden softwareremedies en -waarschuwingen negeren. Daardoor blijven veel systemen kwetsbaar voor ongewenste inbrekers en ‘bugs’. Vooral de e-commerce systemen draaiend onder Windows NT zijn kwetsbaar.
Microsoft is van plan een seriesecuritytools te lanceren die meerdere beveiligingsproblemen tegelijk kunnen traceren en kunnen repareren in een Windows-besturingssysteem en/of applicatie. Daarnaast voorzien de tools in criteria waarmee de ernst van het beveiligingsprobleem is te bepalen. Bovendien gaat Microsoft een uitgebreide online XML databank beschikbaar stellen, waarin voor uiteenlopende softwareproblemen remedies zijn opgenomen. Via een aantal speciale tools, kunnen de gebruikers de database gericht doorzoeken. Ten slotte komt Microsoft met een op XML gebaseerde Security Service voor de op Windows CE gebaseerde Pocket PC.
Het uiteindelijke doel van Microsoft is om het voor de gebruikers gemakkelijker te maken de aangeboden beveiligingssoftware te gebruiken en daarmee het gevaar van ‘hackers’ en ‘bugs’ terug te dringen. Op dit moment worden gebruikers via e-mailbulletin’s gealarmeerd over specifieke beveiligingsproblemen, waarna ze via hotlinks in e-mail worden doorgelinkt naar de remedies op de Microsoft-internetsite.
Het National Infrastructure Protection Center (Nipc) van de Amerikaanse FBI, waarschuwde deze maand al dat consumenten weinig aandacht hadden besteed aan de beveiligingswaarschuwingen die eerder via de Nipc waren uitgegaan. Bovendien wees de Nipc erop dat Microsoft had verzuimd extra beveiligingsmaatregelen te leveren voor systemen voor elektronische handel die zijn gebaseerd op Windows NT.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Het IT-kanaal onder druk: samen voorui...

    Het IT-kanaal bevindt zich midden in een fundamentele transitie. IT-serviceproviders krijgen te maken met snel veranderende technologie, hogere verwachtingen van klanten en toenemende eisen op het gebied van veiligheid en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Computable.nl
    Innovatie & Transformatie

    Microsoft komt in najaar met beveiligingssoftware

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs