Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Vincent Everts wint de Kubbik prijs

28 maart 2001 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie VNUnet
Redactie VNUnet

Vincent Everts heeft de Kubbik prijs gekregen voor zijn betekenis voor de Informatiekunde. Dit is een belangrijke onderscheiding van de KUB.

De Katholieke Universiteit Brabant reikt de prijs jaarlijks uit aan iemand die zich buitengewoon verdienstelijk heeft gemaakt op het gebied van bestuurlijke informatiekunde.
Volgens jury-voorzitter prof.dr. P.M.A. Ribbers is Everts van groot belang voor de ontwikkeling en toepassing van dat vakgebied. De oud-directeur van MediaPlaza, het demonstratiecentrum voor de elektronische snelweg, staat bekend om zijn enorme enthousiasme voor nieuwe technische snufjes. Everts werkt momenteel als venture capitalist bij Roel Piepers Insight Partners.
Ribbers prees Everts om diens tomeloze inzet. Hij heeft de informatietechnologie niet alleen via MediaPlaza, maar ook middels talloze voordrachten en columns onder aandacht gebracht van de zakelijke beslissers. Dit heeft het gebruik van IT in het Nederlands bedrijfsleven gestimuleerd.
De Kubbik onderscheiding kent een aantal illustere winnaars. In voorgaande jaren waren dat onder meer Jan en Paul Baan, de broers die nu in opspraak zijn wegens hun wel erg creatieve stijl van boekhouden. Jo Lernhout en Pol Hauspie kregen deze onderscheiding in 1998. Vorig jaar kwamen beide Vlamingen zwaar onder vuur te staan, toen bleek dat ook de financiële rapportages van Lernout & Hauspie (spraaktechnologie) de toets der kritiek niet konden doorstaan.
Recenter had de universiteit een gelukkiger hand van kiezen. In 1999 ging de prijs naar mr.P.W. de Kam, directeur van het Belasting AutomatiseringsCentrum. Vorig jaar was prof.dr.ir. G.C. Nielen, emeritus hoogleraar KU Brabant, de gelukkige.
Tijdens de prijsuitreiking gisteren kwam ook Everts’ studie ter sprake. Tot verrassing van de jury blijkt de internet-evangelist de collegabanken bijzonder trouw te zijn. Everts studeert namelijk al 15 jaar. Hij moet alleen nog een eindscriptie maken in het kader van zijn studie bedrijfskunde. Na zijn vertrek bij MediaPlaza besloot hij zich vorig jaar opnieuw aan zijn studie te wijden. De fel begeerde doctoraalbul ontbreekt nog steeds. Maar in academische kringen heeft hij nu toch erkenning gekregen. De prijs is een klein kunstwerk. En dat blijkt weer goed te passen in de Rietveld-woning die Everts onlangs verwierf.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Staatssecretaris De Jager ontvangt ICT-prijs

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs