Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Microsoft feller op illegale software

03 april 2001 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Sjaak Smakman
Sjaak Smakman

In 22 landen hebben daartoe gerechtigde instanties acties ondernomen tegen georganiseerde criminelen die software namaken.

Dit markeert een nieuwe golf in Microsofts wereldwijde campagne tegen illegale softwarekopieën en online fraude, heeft het bedrijf gisteren bekendgemaakt. Daarnaast heeft Microsoft de onmiddellijke verwijdering geëist van het aanbod van vermeende nagemaakte en illegale software op internet-sites en -veilingen. Als gevolg daarvan zijn in het afgelopen half jaar 47 duizend websites gesloten.
"De explosieve groei van het aantal internet-gebruikers heeft een net zo explosieve groei met zich meegebracht van het aantal gebruikers dat misbruik maakt van internet", zegt John Varrobe, assistent commissioner, Office of Investigations U.S. Customs Service. "Misdadigers die hun weg weten te vinden incyberspace maken steeds vaker gebruik van de snelheid en anonimiteit van internet om nagemaakte software, muziek en video’s te verkopen en te verspreiden. De gederfde omzet voor legitieme bedrijven is enorm."
Het laatste jaar zijn wereldwijd bijna vijf miljoen exemplaren van nagemaakte Microsoft-software en -hardware in beslag genomen, zegt het bedrijf. Volgens een schatting van de Business Software Alliance heeft illegaal kopiëren in 1999 een omzetverlies van twaalf miljard dollar (dertig miljard gulden) opgeleverd.
Microsofts campagne tegen het aanbieden van illegale kopieën en nagemaakte software via internet omvat juridische acties in 22 landen. Binnen Europa is Nederland voor Microsoft één van de belangrijkste landen wat betreft de bestrijding van illegale software op internet. In november en december 2000 zijn er aan Nederlandseinternet service providers vele verzoeken om websites te sluiten en waarschuwingsbrieven gestuurd om het aanbod aan illegale software te verwijderen. Het resultaat is dat de meeste van deze websites zijn gesloten. Sinds de lancering van haar wereldwijde campagne tegen illegale software op internet en de introductie van deInternet Scanning Tool, een half jaar geleden, heeft Microsoft juridische acties ondernomen tegen 47 duizend internet sites en ter veiling aangeboden software. DeInternet Scanning Tool werkt 24 uur per dag en zeven dagen per week om online aanbiedingen van illegale software op te sporen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Groningers verkopen crypto-platform voor 2,9 miljard dollar

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    AchtergrondCarrière

    Ict-overnamemarkt trapt 2025 goed af, maar onzekerheid troef

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Voorbereiding & verhuizing: zo implementeer je de hybride cloud

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Europese Rekenkamer kraakt EU-strategie voor chipsector

    ActueelData & AI

    EU investeert bijna 2 miljard in digitale innovatie

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs