Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

HP versus HP

22 november 2001 - 23:00OpinieInnovatie & Transformatie
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Scheiden doet lijden, luidt het spreekwoord. Samenkomen blijkt ook moeilijk. Dat geldt niet alleen voor de echte integratie van bedrijven en hun afdelingen, maar ook voor de aanloop naar een overname, pardon, fusie.

Toen Compaq aankondigde serverproducent Digital Equipment Corporation (DEC) over te nemen, luidde de kritiek grotendeels hetzelfde als toen de pc-bouwer Tandem wilde overnemen: gekkenwerk, dat past nooit bij elkaar. Daarnaast klonken bekende kreten als ‘de bedrijfsculturen zijn te verschillend’. Concurrent Hewlett-Packard verkneukelde zich openlijk over de integratieproblemen die Compaq zich op de hals haalde.
Inmiddels is de integratie van achtereenvolgens Tandem en DEC achter de rug, zij het niet zonder pijn en moeite. Zo nu en dan duiken verhalen op dat binnen Compaq nog altijd gesproken wordt van oud-Tandem- en oud-Digital-mensen.
Nu is de beurt aan HP; dat wil Compaq met de bijbehorende bagage en ballast opslokken. Ook nu is er veel kritiek, van analisten, journalisten, concurrenten, partners enzovoort.
Een belangrijk verschil is dat de nazaten van de oorspronkelijke oprichters, William Hewlett en David Packard, niet bepaald enthousiast zijn over de overname. Hewlett is tegen en Packard evalueert de koop nog. De twee families hebben samen bijna 20 procent van de aandelen in handen.
Belangrijker nog is het feit dat HP een van de weinige it-bedrijven is die nadrukkelijk het persoonlijke stempel van de zorgzame oprichters, zeg maar vaders, draagt. De tegenstand van de HP-nazaten impliceert dan ook een familiecrisis. En wie zijn er dan altijd de dupe? Juist, de kinderen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Van Amsterdam naar wereldwijde impact:...

    Elastic is inmiddels een wereldspeler in search, observability en security, maar het verhaal begint verrassend dichtbij: in Amsterdam. Daar werd het bedrijf in 2012 opgericht, op basis van een simpel...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Financiële dienstverlening

    Girotel: bakermat van het thuisbankieren

    Innovatie & Transformatie

    Kort Cybercriminelen deden zich voor als Odido-ict’ers, Bravinci lid van de Caribbean Datacenter Association (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Quantum dwingt it-leiders nu al tot actie

    Innovatie & Transformatie

    Europarlement geeft groen licht voor digitale euro

    Data & AI

    Kort: Microsoft test energiezuinige kabels voor datacenters, NBIP versterkt bestuur (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Van Amsterdam naar wereldwijde impact: Elastic democratiseert Search AI en agentic AI in enterprise-omgevingen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs