Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

EBay koopt internet-betalingsfirma PayPal

08 juli 2002 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Marten Dijkstra
Marten Dijkstra

Online veilinghuis eBay neemt de internet-betalingsfirma PayPal over via een aandelenruil ter waarde van 1,4 miljard dollar.

Met de transactie wordt de online veilinggigant in één klap de belangrijkste speler in de snel groeiende, lucratieve markt voor internetbetalingen. Tot dusverre slaagde eBay er niet in met zijn eigen Billpoint een sterke positie op te bouwen in het internet-betalingsverkeer. Na de overname stopt het online veilinghuis dan ook met dit betalingssysteem. "Wij hebben de markt en zij regelen de betalingen", aldus eBay-ceo Meg Whitman tegenover The Wall Street Journal. "Het samenvoegen van beide activiteiten is de juiste keuze."
 
Ongeveer 70 procent van de transacties op de eBay-sites lopen nu al via PayPal. Het bedrijf is er binnen een periode van amper drie jaar in geslaagd een winstgevend online betalingssysteem in de markt te zetten, waarmee gebruikers via e-mail hun transacties kunnen uitvoeren. PayPal verwacht over het lopende tweede kwartaal zijn omzet bijna te verdrievoudigen naar circa 54 miljoen dollar. De online betalingen die via PayPal lopen, nemen dit kwartaal naar verwachting toe naar circa 1,62 miljard dollar.
 
EBay is ’s werelds grootste online veilinghuis met ongeveer 46 miljoen gebruikers. Het bedrijf heeft een beurswaarde van circa 16,5 miljard dollar. EBay verwacht over het lopende kwartaal een omzet te kunnen boeken van 266 miljoen dollar, terwijl eerder op een bedrag tussen de 260 en 265 miljoen dollar was gerekend.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    paypal
    ActueelCloud & Infrastructuur

    PayPal werkt samen met MasterCard

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    eBay verbiedt Google’s online-betaalmiddel

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Google kondigt online-betalingsmethode aan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs