Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Simac beperkt verlies ondanks terugval omzet

04 september 2002 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Marten Dijkstra
Marten Dijkstra

Simac Techniek heeft over het afgelopen half jaar het verlies weten te beperken. Tegelijkertijd daalde omzet met 15 procent.

Simac, dat onder meer detacherings- en systeemintegratieactiviteiten uitvoert, leed een nettoverlies van 4 miljoen euro. Over dezelfde periode vorig jaar was dat nog 13 miljoen euro. De omzet viel terug naar 94 miljoen euro, tegen 110 miljoen euro over de eerste zes maanden van vorig jaar.
 
Verantwoordelijk voor de terugvallende omzet is onder meer de Duitse tak van Simac. De opzegging van een deel van de onderhoudscontracten kan niet worden gecompenseerd met nieuwe werkzaamheden. Ook in België en Luxemburg staan omzet en resultaat onder druk. Wat betreft de activiteiten scoorde Simac vooral op het terrein van de detachering (Simac Business Applications) en de elektronische vergadersystemen (Groupsupport.com) sterk negatief. De tak voor Industriële Elektronica en Automatisering (IE&A) had over het eerste half jaar te lijden onder de lage investeringen in de industrie en de telecommarkt. Ook Allied Data technologies lijdt verlies als gevolg van de aanhoudende dip op de DSL-modemmarkt.
 
Ondanks deze terugslagen wist Simac de liquiditeit te verbeteren als gevolg van de verkoop van het belang in Barconet. Bovendien wist het bedrijf door kostenbesparingen de schade te beperken. Zo daalde bij ICT Nederland het aantal medewerkers van 430 naar 350. Simac kan op zijn thuismarkt rekenen op een stevige basis in zowel omzet als resultaat. Ook in Tsjechië scoort het bedrijf goed. En wat betreft activiteiten tekenen vooral advisering en systeemintegratie voor positieve resultaten.
 
Simac verwacht voor het tweede half jaar van 2002 geen verbetering van de marktomstandigheden. Er wordt rekening gehouden met een gelijkblijvend tot licht verbeterd resultaat, vergeleken met de eerste zes maanden. Simac blijft prioriteit geven aan het saneren, stopzetten of afstoten van verliesgevende activiteiten en aan het verbeteren van de kaspositie.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    OpinieData & AI

    Het is niet alles goud wat er blinkt: belang van pragmatisme rondom ai

    OpinieInnovatie & Transformatie

    20 jaar tech: 10 lessen in leiderschap en groei

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Van edge naar enterprise: hoe Nederland toekomst van ai vormgeeft

    Innovatie & Transformatie

    Lummelaars veranderen de wereld

    Netwerk, hub, organisaties
    ActueelData & AI

    Ook Amsterdam krijgt eigen ai-hub

    ActueelCarrière

    Grens tussen cio en cto vervaagt

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs