ACAL Nederland gaat zich volledig concentreren op het leveren van concrete toegevoegde waarde bij de distributie van technologische producten en oplossingen.
In het kader van deze strategische keuze heeft ACAL haar Cisco-activiteiten verkocht aan Ingram Micro.
Met deze overeenkomst keert ACAL terug naar haar oorspronkelijke kernactiviteiten, het leveren van toegevoegde waarde aan resellers in de vorm van ontwikkeling, kennis, opleiding, consultancy, marketing en sales. Dit vormt een basis voor de continue, gezamenlijke uitbreiding van de activiteiten en omzetmogelijkheden van ACAL en haar resellers.
Kees van Kempen, Algemeen Directeur van ACAL Nederland: "De samenwerking met Cisco is altijd zeer goed geweest. Toch is een belangrijk deel van onze Cisco-activiteiten in de loop der jaren verschoven richting standaardproducten. De Cisco-activiteiten eisten veel aandacht en capaciteit op tegen marges die meer en meer onder druk kwamen te staan. Terwijl onze sterkte juist ligt op het gebied van de introductie en positionering van nieuwe technologieën en ideeën.
Daarnaast heeft Cisco nadrukkelijk gekozen voor een distributiestrategie met enkele pan-Europese distributeurs. Mede hierdoor sloten onze langetermijnstrategieën niet langer op elkaar aan. Dit wil niet zeggen dat dit op andere vlakken nooit meer het geval zal zijn. ACAL richt zich van oudsher primair op nieuwe technologieën. Door deze overeenkomst keert ACAL weer terug naar haar basis. We leveren al 35 jaar toegevoegde waarde in verschillende vormen.
Daarbij willen we met onze resellers ondernemen om klanten hoogwaardige producten en oplossingen te bieden die hun activiteiten versterken. Uiteraard blijft de business unit Networking & Security bestaan en blijft deze zich richten op producten en diensten. Op die manier kunnen alle betrokken partijen, ACAL, resellers en klanten, hun onderscheidend vermogen en slagvaardigheid versterken met hoogwaardige technologische oplossingen en de daarbij behorende toegevoegde waarde in de vorm van kennis en service."
Door de overeenkomst met Ingram Micro is de continuïteit en kwaliteit van distributie van Cisco-producten gewaarborgd. De Cisco-activiteiten worden per 14 oktober 2002 overgedragen aan Ingram Micro. Daarbij zal het Cisco-verkoopteam van ACAL in zijn geheel over gaan. Het team bestaat uit 17 medewerkers die vanuit een nieuwe locatie in Eindhoven gaan werken.
Mels Dees