Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Verkoop DTO afgeblazen

07 november 2002 - 23:00AchtergrondGovernance & Privacy
Rik Sanders
Rik Sanders

Defensie-automatiseerder DTO wordt niet verkocht. Ook de uitbesteding van het beheer van het militair glasvezelnetwerk Nafin is van de baan. Wel moet de Defensie Telematica Organisatie doelmatiger opereren. In 2005 volgt een evaluatie.

Dit staat in een brief die demissionair staatssecretaris Cees van der Knaap (CDA) naar de Kamer heeft gestuurd. Hiermee komt voorlopig een eind aan twee jaar lang onzekerheid voor het personeel. Defensie-woordvoerder Sierk Nawijn vertelt dat over drie jaar de situatie opnieuw wordt bekeken. Tegen die tijd moet DTO doelmatiger en marktconformer opereren tegen lagere tarieven. Zo niet, dan volgt een nieuw onderzoek naar uitbesteding.
Defensie leek lange tijd in uitbesteding de enige manier te zien om de grootschalige inhaalslag die dit ministerie op ict-gebied wil maken, te realiseren. Volgens Nawijn is de opmerkelijke ommezwaai te danken aan het veranderde ict-klimaat. Een paar jaar terug had DTO als ambtenarenbedrijf grote problemen om op de overspannen arbeidsmarkt voldoende personeel aan te trekken. Nu de it-markt is ingeklapt, is DTO weer een aantrekkelijke werkgever, ontvangt het zo’n zes- tot zevenhonderd cv’s per maand en kan het de cruciale ict-functies makkelijk invullen. Bovendien heeft de opvatting dat DTO als doelmatiger organisatie wél zelfstandig kan opereren, binnen Defensie steeds meer postgevat. Staatssecretaris Van der Knaap zegt in zijn brief dat de oprichting van de ict-beleidsadviesclub Dictu een belangrijke bijdrage is aan de verdere professionalisering.
Zwaarwegend in het besluit is voorts dat de meeste gebruikers van Nafin, zowel Defensie als niet-Defensie, het veiligheidsrisico van het afstoten van het netwerkbeheer aan derden te groot vonden.

 
Rik Sanders

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Andri AI B.V.

    Agentic legal AI-platform voor advocatenkantoren in Nederland en het Verenigd Koninkrijk (Andri.ai)
    Pijl naar rechts icoon

    6Gorillas

    Herindicaties voorspellen en automatiseren (6Gorillas)
    Pijl naar rechts icoon

    Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.

    Datagedreven integrale aanpak van complexe casuïstiek in het sociaal domein (Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.)
    Pijl naar rechts icoon

    osapiens

    Hoe Solo midocean van duurzaamheidsregels een groeikans maakt (Osapiens)
    Pijl naar rechts icoon

    AI Flitsmeester

    Interactieve flitskaarten (AI Flitsmeester)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    De QR-code als strategische sleutel vo...

    Productdata speelt een belangrijke rol binnen productieketens. Consumenten verwachten transparantie en ketenpartners vragen om betrouwbare informatie. En ook wet- en regelgeving stelt steeds hogere eisen aan de beschikbaarheid en kwaliteit...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Defensie onderzoekt opnieuw ICT-uitbesteding

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs