Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

EC overweegt eigen antitrustzaak Microsoft

17 november 2002 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Jasper Bakker
Jasper Bakker

De Europese Commissie overweegt een eigen antitrustzaak tegen Microsoft. De EC verdenkt de Amerikaanse softwareleverancier van monopoliemisbruik om de markt voor mobiele telefoons te veroveren.

Microsoft zou namelijk zijn dominante marktpositie op het gebied van pc-besturingssystemen gebruiken als hefboom om voet aan de grond te krijgen in de markt voor gsm-besturingssystemen. Daarnaast zou het informatie over interfaces (api’s) onthouden aan concurrenten. De Amerikaanse antitrustzaak, inmiddels geschikt, draaide om soortgelijke beschuldigingen, maar dan met betrekking tot webbrowser-software. De softwareleverancier zelf ontkent dergelijk misbruik van zijn monopoliepositie.
 
Bovendien is het bedrijf vorige week nog één van zijn belangrijkste partners op gsm-terrein kwijtgeraakt. De Britse smartphone-producent Sendo besloot zijn lange samenwerking met Microsoft op te zeggen vlak voor de lancering van zijn eerste handcomputer/gsm die draait op de ingebedde Windows-variant. Sendo koos ervoor op de valreep toch een licentie te nemen op de software van Nokia.
 
De Amerikaanse zakenkrant Wall Street Journal meldt nu dat de EC inmiddels klachten heeft ontvangen van producenten van mobiele telefoons en software daarvoor. EC-woordvoerster Amelia Torres zegt echter dat het mededingingscommissariaat in Brussel geen klachten heeft ontvangen. "Ik ben me niet bewust van klachten op dit gebied." Torres gaf geen commentaar op de berichten dat de EC een nieuw eigen antitrustonderzoek naar Microsoft overweegt.
 
De EC heeft namelijk al twee, inmiddels gecombineerde, onderzoeken lopen naar Microsoft. Het ene onderzoek betreft de vermeende hechte koppeling tussen de client- en de serveruitvoeringen van Windows. Dat pc-besturingssysteem beslaat het overgrote deel van de desktopmarkt. Koppeling met de serveruitvoering zou Microsofts concurrenten op servergebied benadelen of zelfs uitsluiten. Het tweede EC-onderzoek betreft Microsofts handelen met betrekking tot multimedia-software: de met Windows meegeleverde Media Player.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Andri AI B.V.

    LawBeam: 100 uur transcriptanalyse teruggebracht naar 10 minuten (Andri AI B.V. en LawBeam)
    Pijl naar rechts icoon

    The AI Factory

    The AI Factory
    Pijl naar rechts icoon

    Andri AI B.V.

    Andri AI B.V.
    Pijl naar rechts icoon

    6Gorillas

    Herindicaties voorspellen en automatiseren (6Gorillas en Zonnehuisgroep Amstelland)
    Pijl naar rechts icoon

    Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.

    Datagedreven integrale aanpak van complexe casuïstiek in het sociaal domein (Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Computable.nl
    Governance & Privacy

    EC legt Microsoft boete van 899 miljoen euro op

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs