Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Gartner verwacht stijging pc-verkoop

19 februari 2003 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

De wereldwijde pc-verkoop stijgt het eerste kwartaal van dit jaar licht. Dat verwacht Gartner Dataquest. In de tweede helft van 2003 wordt het volgens de marktonderzoeker zelfs nóg beter.

Volgens Gartner worden in het lopende kwartaal wereldwijd 33,2 miljoen pc’s verkocht, een stijging met 4,8 procent in vergelijking met het eerste kwartaal van 2002. In de tweede helft van dit jaar worden verkoopcijfers verwacht die 8 procent hoger liggen dan over dezelfde periode vorig jaar.
 
Gartner stipte wel nog aan dat de uiteindelijke verkoopsresultaten sterk afhangen van de economische ontwikkeling. Als de onzekerheid over een mogelijke oorlog in Irak blijft voortduren, dan blijven bedrijven hun it-budgetten voorzichtig beheren.
 
De pc-markt groeide exponentieel tot 2000, maar daarna ging het rap bergafwaarts, deels ook omdat de markt op dat moment een verzadigingspunt had bereikt. Dat had mede te maken met de verwachte millennium-problemen, die veel bedrijven noopten tot een vernieuwing van hun pc-park. In 2001 daalde het aantal verkochte pc’s plots met 4,2 procent, tot 128,9 miljoen verkochte exemplaren. Vorig jaar stegen de verkoopcijfers volgens marktonderzoeker Merril Lynch met 1,7 procent.
 
De pc’s die veel bedrijven eind jaren ’90 aankochten, zijn inmiddels aan vervanging toe, en mede daarom verwacht Gartner Dataquest dat de markt dit jaar opleeft.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Verkoop pc neemt volgens Gartner fors toe

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Europese pc-markt 17 procent gegroeid

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs