Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Apple krijgt gelijk

13 maart 2003 - 23:00OpinieCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Jawel, het is zover. Apple krijgt gelijk, nota bene van Intel. Die maker van Pentium-processoren is tot het inzicht gekomen dat het voor laptops niet alleen gaat om snelheid, maar ook om batterijduur en ontwerp. Intel erkent dit met het begin deze week onthulde Centrino – de marketingnaam voor de combinatie van de nieuwe Pentium M-processor (codenaam Banias), de bijbehorende 855-chipset en de dito Pro/Wireless 2100-chip voor draadloos Ethernet (802.11b).

Verder stelt Intel trots dat de hechte integratie van het Centrino-geheel, inclusief de speciaal voor mobiele computers ontworpen Pentium M, laptopproducenten de kans geeft fraaie ontwerpen te creëren. Design, jawel. Onder meer Acer en IBM hebben al – onder getekende zwijgplicht – staaltjes laten zien van mooie, lichte en dunne notebooks.
Centrino is deze week officieel onthuld, maar details over de drie componenten, de onderliggende technologie, Intels plannen hiermee, en de resulterende laptops zijn al sinds begin dit jaar bekend. Deels via officiële briefings van de processormaker en zijn klanten, de laptopfabrikanten, en deels via websites en bladen die de informatie en hardware vroeg in handen hadden. Kennelijk zonder zwijgplicht.
Verder krijgt ook concurrent AMD deels gelijk. De Pentium M-chip draait op aanzienlijk lagere kloksnelheden dan voorganger Pentium 4M, de mobiele uitvoering van desktopprocessor Pentium 4. Door de toevoeging van een groot cache-geheugen zet de Pentium M echter een behoorlijk prestatieniveau neer. In een Powerpoint-presentatie van Intel valt te zien hoe een 1,6 GHz M-chip een 4M op 2,4 GHz voorbijstreeft. Vooral in batterijduur, maar ook in prestaties.
Hoe Intel dit nu in de markt zet zonder te hoeven toegeven dat het concurrenten Apple en AMD volgt? Door Centrino middels marketing een exclusief karakter mee te geven en – ook wat betreft prijsstelling – te positioneren bóven zijn reguliere laptopprocessor Pentium 4M. Voor de zekerheid zal de Pentium M-processor ook los verkrijgbaar zijn voor laptopproducenten.

 
Jasper Bakker

Meer over

EthernetLaptops

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialSecurity & Awareness

    Cybersec Netherlands 2025 – Programma...

    Keynotes over cloud, AI en geopolitiek: het programma van Cybersec Netherlands raakt de kern van digitale weerbaarheid

    Meer persberichten

    Meer lezen

    OpinieSecurity & Awareness

    Cloudsecurity als fundament voor groei

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Eurofiber en Bright Access versterken glasvezelnetwerk op bedrijventerreinen

    Krimp groei
    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: Fintech snel minder populair, Centric neemt Groupcard niet over (en meer)

    Joost Smit
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Op deze vier paarden zet Google Cloud in

    AchtergrondCarrière

    Willem van der Poel – Een avonturier in de techniek

    ActueelCloud & Infrastructuur

    NLnet en CWI testen eerste openbare Scion-verbinding in Nederland

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs