Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Digitale werkplek

Sweex Europe wint kort geding van Bose

10 juli 2003 - 10:04ActueelDigitale werkplekSweex

Importeur Sweex Europe mag de US-Blaster speakerset blijven verkopen. Fabrikant Bose wilde dat de speakerset, die sprekend op haar ‘Acoustimass-speakers’ lijkt, uit de handel werd genomen.

De claim van Bose dat importeur Sweex Europe ‘namaak’ luidsprekers op de markt brengt, is afgewezen. Deze uitspraak werd woensdag bij de Haagse rechtbank gedaan volgend op een kort geding aangespannen door Bose. De bewuste US-Blaster speakerset is door de rechtbank niet aangemerkt als een illegale kopie, waardoor deze voordelige speakerset op de Europese markt beschikbaar blijft.

Bose en Sweex Europe zijn al enige tijd verwikkeld in een juridisch steekspel met als inzet de marktbescherming van het door Bose in 1993 geïntroduceerde luidsprekermodel ‘Acoustimass’, onderdeel van Bose’s ‘Lifestyle’-audiosystemen. Het product van Sweex Europe, de US-Blaster 5.1 Home Theatre System, heeft een prijs die een factor tien lager ligt dan de prijs van de Bose-set. Het is Bose dan ook een commerciële doorn in het oog, dat de US-Blaster speakerset in de markt aanwezig is. ‘Dat brengt gezien het prijsverschil grote schade toe aan de marktpositie van Bose’, aldus advocaat mr. P. Steinhauser namens Bose. De eis was daarom dat Sweex Europe de verkoop zou staken om verdere verwarring bij de kopers te voorkomen.

Hoewel de prijstechnische marktbescherming van haar speakerset de werkelijke inzet van Bose is, concentreert het dispuut zich op de afwerking van de vier tweeters die bij de set horen. Bose vorderde een verbod op de verschijning van de US-Blaster set op de markt, omdat deze inbreuk zou maken op het beschermde ontwerp van de tweeters behorend bij haar eigen speakerset. Ondanks de dwangsommen en boetes die door Bose in het vooruitzicht waren gesteld, ging Sweex Europe het kort geding van afgelopen woensdag met vertrouwen tegemoet. ‘Alles wat nieuw is en bescherming heeft, komt bij de omstreden geluidsbox niet voor’, aldus de advocaat van de importeur van US-Blaster.

Naar oordeel van de rechter maakt de US-Blaster speakerset geen inbreuk op het door Bose gedeponeerde model en kan het bewuste product vrij op de markt beschikbaar blijven.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    Het netwerk is niet langer een kabel,...

    Jarenlang werd het bedrijfsnetwerk gezien als een noodzakelijke voorziening. Een soort digitale snelweg waarover applicaties, bestanden en communicatie van A naar B werden vervoerd. Security speelde zich elders af: in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    datacenter groei
    Cloud & Infrastructure

    Microsoft eindigt record boekjaar met groeispurt

    Carrière

    Kort: Kendis naar Futureproof Group, Raad van State fluit AP terug (en meer)

    Digitale werkplek

    Kort: Rijk neemt Eset in de arm, actie Extinction Rebellion tegen datacenter Microsoft (en meer)

    Digitale werkplek

    Grote inhuurcontracten domineren sourcingmarkt tweede kwartaal

    DeepL
    Software & Development

    Taal­bar­ri­è­res kosten bedrijven omzet, ai-vertaaltool biedt verlichting

    Digital Workplace

    Apple sleept OpenAI voor de rechter

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs