Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Hakkelend begin Suns desktop

14 augustus 2003 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Gijs Hillenius
Gijs Hillenius

Softwareleverancier Sun heeft nog immer geen oem-dealers voor zijn desktop-software, Mad Hatter. Sun wil desondanks met het desktop-systeem voor kantooromgevingen de strijd aangaan met Microsoft Office.

  
Suns softwaredirecteur Jonathan Schwartz tovert geen oem-dealers uit de hoge hoed.
Mad Hatter werd vorige week eindelijk gepresenteerd, tijdens de beurs Linuxworld in San Fransisco. De desktop-software is inmiddels een half jaar vertraagd. Bij de eerste aankondiging in september vorig jaar stelde het bedrijf dat de software al begin dit jaar klaar zou zijn.
De desktopsoftware verschijnt in drie stappen. Binnenkort komt als eerste een cd met daarop een combinatie van Staroffice (Suns suite van kantoortoepassingen), Evolution (Ximians mail- en agendasoftware), Mozilla (een ‘open source’ webbrowser), ingebouwd in de ‘open source’ desktop-omgeving Gnome. De software is te installeren op Suns eigen slanke clients Sunray, werkstations met Sun Unix-variant Solaris, en op pc’s met daarop Linux van distributeurs Red Hat of Suse.

Beheersoftware

Nog dit jaar verschijnt vervolgens een tweede editie, die de softwaresuite integreert met Suns backendsoftware. Die maakt Mad Hatter geschikt voor zwaardere e-mail- en agendatoepassingen, en koppelt hem aan beheersoftware (directory). Pas daarna, zo verwacht Sun, komt het bedrijf met oem-deals.
Vorig jaar september al zei softwaredirecteur Jonathan Schwartz te praten met enkele hardwarefabrikanten in Taiwan. "Door de economische malaise zullen de oem-dealers toestromen", zei hij toen. Reguliere pc-leveranciers die het grootste deel van hun omzet halen uit Windows-machines, zullen echter niet gauw een concurrerend systeem gaan leveren.
Schwartz kon daarom afgelopen week nog steeds geen oem-namen noemen. Wel belooft hij volgens het tijdschrift Eweek dat de desktopsuite scherp geprijsd gaat worden, om marktaandeel te winnen van dominerend Microsoft. "Welke prijs Microsoft ook noemt, die van ons is daar de helft van."
Volgens Sun-consultant Eugène Bogaart gaat Sun ervan uit dat de eerste cd andere bedrijven ertoe aanzet om voor deze desktop applicaties te schrijven, dan wel hardware-aanbiedingen te doen. Daartoe dient ook het proefexemplaar dat nu al door ontwikkelaars is aan te vragen. "Wanneer de eerste oem-deals bekend worden? Ik kan geen datum noemen, en ik ga niet gokken."< BR>

Meer over

Opensource

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelSoftware & Development

    Microsoft-loze desktop is voor Derde Wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs