Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Concrete ict-doelstellingen kabinet Balkenende

12 november 2003 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Marco van der Hoeven
Marco van der Hoeven

Tijdens de presentatie van het partijprogramma van de Pvdi (Partij van de informatiesamenleving) noemde minister-president Balkenende voor het eerst concrete doelstellingen op ict-gebied die het kabinet wil realiseren.

Tegelijkertijd ageerde hij tegen de her en der klinkende kritiek dat het Innovatieplatform, waar hij voorzitter van is, te weinig oog zou hebben voor ict. Het huidige kabinet wil met het inzetten van ict concrete doelstellingen bereiken. Minister-president Jan-Peter Balkenende streeft ernaar om in deze kabinetsperiode 45 procent van alle dienstverlening door de overheid elektronisch te laten verlopen. Tevens verwacht hij dat 60 procent van alle overheidsformulieren in elektronische vorm beschikbaar komt voor de burger.
 
Balkenende maakte van de gelegenheid gebruik door kritiek op het kabinet en het Innovatieplatform te pareren. Hij bestrijdt dat er weinig terecht zou komen van de innovatieve beleidsdoelstellingen van zijn kabinet, een geluid dat ook doorklinkt in het partijprogramma van de Pvdi. "Het doemdenken van de jonge partij valt me tegen", begon hij dan ook zijn betoog, en hij verzekerde de aanwezigen dat in het programma van het innovatieplatform, dat deze week zal worden vastgesteld, voldoende aandacht zal zijn voor ict. Balkenende: "Ik wil het misverstand wegnemen dat Nederland zijn ict-basis laat versloffen".
 
Kijk voor een uitgebreid artikel in deComputable van 14 november 2003.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Balkenende bezoekt Indiase ict-stad Bangalore

    2 reacties op “Concrete ict-doelstellingen kabinet Balkenende”

    1. Pinkeltje schreef:
      14 november 2003 om 11:32

      Mooie plannen, maar waar blijft de subsidie?

      Login om te reageren
    2. ce schreef:
      17 november 2003 om 15:36

      Het is voorbij met de genereuze subsidies die verstoren de vrije marktwerking. Bovendien zijn ze moeilijk en pijnlijk om kwijt te raken als ze overbodig worden. In plaats daarvan dient een overheid de strategische infrastructuur te bouwen en precedent te scheppen.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs