Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Gores reddende engel voor Real Software

07 april 2004 - 11:03ActueelInnovatie & TransformatieReal Software
Redactie
Redactie

De aandeelhouders van Real Software hebben het overnameplan van het Amerikaanse Gores Technology Group integraal goedgekeurd. Gores Technology neemt de 202 miljoen euro schulden over van het bankenconsortium. Eindelijk kunnen de aandeelhouders, managers en werknemers van Real Software opgelucht ademhalen.

Tijdens de buitengewone algemene vergadering hebben de aandeelhouders de voorgestelde inbreng van het grootste deel van de schuldvordering in het kapitaal van Real Software goedgekeurd. Het gaat om ruim 157 miljoen euro, waarvoor ongeveer 151 miljoen nieuwe aandelen zullen worden uitgegeven. Op die manier verwerft Gores Technology Group (GTG) een meerderheidsbelang van 83 procent in Real Software. Voor de resterende schuld van 45 miljoen euro is een regeling getroffen. De onderneming kan de eerste interest- en kapitaalaflossingen uitstellen tot juni 2006.
 
Op voordracht van GTG zijn wel acht nieuwe bestuurders aan de bestaande raad van bestuur toegevoegd. Verder zijn er weinig aanpassingen doorgevoerd. Real Software blijft op de beurs en Gores Technology zegt niet van plan te zijn om het bedrijf te ontmantelen. De ruim 1400 werknemers blijven volgens het huidige management gewoon aan de slag. De vakbonden reageerden dan ook opgelucht op het overnameakkoord, dat maandenlang op zich liet wachten.
 
Opvallend was nog wel de rol van Rudy Hageman, de gedumpte stichter van Real Software die nog steeds een belangrijke aandeelhouder is. Hij voerde vlak vóór de start van de vergadering nog onderhandelingen met GTG. Ze zouden tot een akkoord gekomen zijn waardoor Hageman actief wordt bij Gores, zo schrijft het Belgische dagblad De Standaard. Hageman zou zich bij Gores gaan bezighouden met strategische planning en overnames.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Investeerder GTG neemt Real Software over

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Aandeelhouders Real Software sluiten de rangen

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Real Software ziet omzet fors afnemen

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Belgische Real Software blijft op verlies staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs