Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Leuven en Eindhoven vormen technologische kennisregio

08 april 2004 - 11:59ActueelCloud & Infrastructuur
Redactie
Redactie

De Vlaamse en Nederlandse regeringen hebben de intentieverklaring voor de ontwikkeling van de kennisas Leuven-Eindhoven officieel getekend. De overheden willen onder meer samenwerken op het vlak van Nederlandstalige spraaktechnologie.

December vorig jaar raakte al bekend dat de Nederlandse overheid de komende vier jaar een budget van 345 miljoen euro wil vrijmaken voor ict, en dat ze een groot deel daarvan wil investeren in de regio Eindhoven-Leuven. Met de nu ondertekende intentieverklaring zijn de plannen voor de uitbouw van die regio als kennisas meer concreet geworden. Bij de uitwerking van het ambitieuze project zullen Imec, het Leuvense onderzoekscentrum voor micro-elektronica, en de Eindhovense elektronicagroep Philips een cruciale rol spelen.
 
Het eerste concrete plan is de aanleg van een snelle dataverbinding tussen Leuven en Eindhoven. Daardoor kunnen bedrijven, universiteiten en onderzoeksinstellingen rond beide steden snel grote pakketten onderzoeksgegevens uitwisselen. Verder investeren beide overheden 11,4 miljoen euro om te vermijden dat het Nederlands uit de boot valt bij grote taaltechnologieprojecten.
 
De samenwerking tussen Vlaanderen en Nederland past in de vorming van een Europese onderzoeksruimte (ERA). Vlaanderen zal het initiatief nemen om met Europese subsidies een nanotechnologieproject uit te bouwen. Volgens Dirk Van Mechelen, de Vlaamse minister van Technologische Innovatie, is het de bedoeling om een technologische voorsprong te nemen van drie tot tien jaar. Mogelijk zal de samenwerking worden uitgebreid met Duitsland, Ierland of Zwitserland.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    As Eindhoven-Leuven topregio ict-ontwikkeling

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs