Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Stroperig (Mels Dees)

03 juni 2004 - 22:00AchtergrondInnovatie & Transformatie
Mels Dees
Mels Dees

Terwijl rfid complete branches op hun kop zet en een efficiëntieslag mogelijk maakt in sectoren die met erp- en crm-systemen al grote delen van het traject van fabrikant tot klant weten te controleren, is het in de gezondheidszorg allemaal wat minder modern. In het gunstigste geval heeft de huisarts een computer die verbonden is met de apotheek, zodat de patiënt geen onleesbaar recept meer hoeft mee te nemen, maar veel verder dan dat gaat automatisering in de gezondheidszorg vaak niet.

Dit leidt in de praktijk tot fouten. Mismedicatie leidt jaarlijks tot een groot aantal onnodige opnames. Veel geld en leed is te besparen door het invoeren van een deugdelijk, voor alle betrokkenen makkelijk te gebruiken dossier.
Volgens de planning van het Ministerie van Volksgezondheid moet in 2006 het landelijk online medicatiedossier in de lucht zijn. Een belangrijke stap naar de realisatie daarvan werd deze week gezet in Nieuwegein, waar het St. Antonius Ziekenhuis startte met het transmuraal Elektronisch Patiëntendossier. Huisartsen in IJsselstein en Nieuwegein kunnen nu elektronisch gegevens van hun patiënten bij het ziekenhuis inzien.
CZ-topman Mike Leers liet zich in dit blad al eerder uit over het ambitieuze project. “Zo’n landelijk medicatiedossier is binnen enkele maanden te realiseren, wij hebben het praktisch klaar liggen”, stelde hij in een interview. Volgens hem ligt in de bestanden van zorgverzekeraars nu al 80 procent vast van wat de patiënt slikt, informatie die betrekkelijk eenvoudig beschikbaar te maken is voor alle belanghebbenden. “Er gaan bergen geld om in de ontwikkeling van nieuwe systemen, terwijl wij de data hier gewoon hebben liggen.”
Iedere sector krijgt de automatisering die het verdient. De gezondheidszorg is, met alle stuurgroepen en platforms nu eenmaal een stuk stroperiger dan de meeste andere branches – net zo stroef verlopen dan ook projecten als C2000 en het online medicatiedossier.< BR>

Meer over

RFID

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Lummelaars veranderen de wereld

    Netwerk, hub, organisaties
    ActueelData & AI

    Ook Amsterdam krijgt eigen ai-hub

    ActueelCarrière

    Grens tussen cio en cto vervaagt

    OpinieData & AI

    Process intelligence: gamechanger voor supply chain-optimalisatie

    Trein, spoor
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nokia moderniseert GSM-R-netwerk Prorail

    AchtergrondCarrière

    Microlearning: leren in minuten in plaats van dagen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs