Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Ilionx-onderdeel Fair in surseance

21 juni 2004 - 13:19ActueelGovernance & Privacy
Rik Sanders
Rik Sanders

Automatiseerder Ilionx heeft surseance aangevraagd voor het onderdeel Fair Informations Systems. Het nam dit onderdeel krap een jaar geleden over.

Ilionx nam in februari 2003 Fair Information Systems over, ooit begonnen als it-dochter van Fokker. Bij de aankoop werd gemeld dat Fair in 2001 en 2002 winst had geboekt. Kennelijk te weinig, want volgens Hans Kruze, lid van de directie bij Ilionx, verkeert het onderdeel, waar zeventig mensen werken, in grote financiële problemen.

 

OR-voorzitter Van Beek van Fair bevestigt de financiële nood, maar is verbaasd dat de surseance is aangevraagd. “De laatste maand hebben we goed geboerd en zat er weer een stabiele lijn in het bedrijf.” Volgens Van Beek zorgden oplopende reorganisatiekosten en de tegenvallende markt ervoor dat de kleine winst die in 2002 was bereikt, vervloog.
 
Samen met de aangestelde bewindvoerder Molhuysen gaat de ondernemingsraad onderzoeken of een nieuwe doorstart mogelijk is. “Men is nog niet van ons af”, klinkt het strijdlustig. Cruciaal daarbij zal zijn of de langjarige contracten die Fair heeft grote partijen als Stork en Nefit behouden kunnen blijven. Die klanten kunnen hun contracten ontbinden in het geval van uitbestel van betaling, en zullen ongetwijfeld de onderhandelingen ingaan met een goedkopere prijs in gedachten.
 
Ilionx heeft de afgelopen twee jaar tal van moeizaam draaiende bedrijven en bedrijfsonderdelen overgenomen, waaronder Fair. Met dit bedrijf is de afgelopen jaren behoorlijk gezeuld. Fair, actief in de vliegtuigindustrie, defensie, autobranche, metaal- en electronica-industrie en scheeps- en machinebouw, werd in 1996 opgericht als doorstart van de ict-afdeling van de bankroet gegane vliegtuigbouwer Fokker. Het was een gezamenlijke dochter van IBM en Pinkroccade. In 1999 kwam het bedrijf in handen van directie, personeel en investeringsmaatschappij Nesbic met als doel zich beter in de markt te positioneerder als procesautomatiseerder. Twee jaar later zou het bedrijf weer worden teruggekocht door Pinkroccade, maar die deal ketste af.
 
Rik Sanders
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Ilionx neemt activiteiten failliet Netcom over

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs