Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Java One 2004 bouwt voort op editie 2003

29 juni 2004 - 10:21ActueelInnovatie & TransformatieSun
Redactie
Redactie

De 2004-editie van de Java-developers bijeenkomst in San Francisco gaat voort op het thema van vorig jaar: goed geld verdienen met mobiele toepassingen.

Het mobiele verhaal werd onderbouwd door Jonathan Schwartz, president en coo van Sun Microsytsems, met de opmerking dat er inmiddels al heel wat meer Java-enabled devices zijn dan pc's. De volgende niet-klassieke computermarkt waar Java zijn opwachting zal maken, is de auto-industrie. In de auto zullen heel wat controlefuncties, navigatie, 'in car entertainment' en dies meer door Java-gesteunde toepassingen worden aangeboden, zo zei Schwartz.
 
Wellicht belangrijker zijn de aankondigingen van Java 2 Standard Edition 5.0 'Tiger', met volgens Sun de meest uitgebreide aanpassing van de Java-taal sinds de oorspronkelijke versie uit 1995. Twee elementen in dat opzicht zijn de 'generics' en 'annotation' elementen die worden geïntroduceerd. Momenteel in Beta 2 wordt de 'tijger' tegen 30 september verwacht.
 
Saillant detail is dat tegelijkertijd Apple aan de overzijde van de straat zijn developers conference houdt. Daar werd de nieuwste versie van MacOS X getoond. Codenaam? Tiger!
 
Op Java One kwam wel Creator beschikbaar, waarmee Sun duidelijk mikt op de huidige Visual Basic-ontwikkelaars, om hen de overstap naar Java te laten maken. Creator moet helpen om het doel van tien miljoen Java ontwikkelaars op termijn te halen. Dit jaar heeft Sun het in ieder gaval al over vier miljoen Java-ontwikkelaars , tegen de drie miljoen waar het jarenlang naar refereerde.
 
Op het 'open source' gebied werd Java 3D in open source gezet, terwijl een geïntegreerde interface, codenaam 'Looking Glass' ook op termijn wordt 'geopend'. Tot slot werd bekend dat Borland officieel lid wordt van de Java Tools Community, als 'core member'.
 

Meer over

Java

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelSoftware & Development

    IBM werkt mee aan open source Java

    Computable.nl
    ActueelSoftware & Development

    Begische Java-bijeenkomst krijgt internationaal allure

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    McNealy ziet toekomst zonniger tegemoet

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs