Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Getroncis presenteert nieuwe bedrijfsaanpak

16 september 2004 - 22:00AchtergrondInnovatie & Transformatie
Gijs Hillenius
Gijs Hillenius

Getronics wil zo veel mogelijk af van het imago van dozenschuiver. Niet dat het deze activiteit geheel overboord zet, maar het ziet meer in dienstverlening.

“Het alleen leveren van switches en routers doen we liever niet meer”, steltl topman Klaas Wagenaar. Getronics wil dat diensten als beheer en onderhoud in zo’n contract zijn opgenomen. “De marges op het verkopen van hardware zijn zo klein, het loont de moeite niet”, verklaart onderdirecteur Coert van Ee. Het bedrijf haalt hier echter nog steeds zo’n 25 procent van de omzet uit.
“Gooi ons niet op één hoop met Cap Gemini of Ordina. Dat zijn onder meer consultancy-bedrijven. Wij doen vooral netwerk- en desktopbeheer. Wat onze aard betreft zijn we echt een ander bedrijf”, aldus Wagenaar.

Federatie van culturen

De ict-dienstverlener presenteerde afgelopen dinsdag het vernieuwde Getronics aan pers, analisten en klanten. Hoofdbestanddeel is de dienstverlening rondom netwerk- en desktopbeheer. Het ‘portfolio’ wordt daarnaast gevuld met zes ‘oplossingen’: applicatie-integratie, opslag-, server- en netwerkintegratie, beveiliging, data, spraak en video, mobiele ict en als laatste het beheer van bedrijfsinformatie.
Met de presentatie aan de buitenwacht van de zeven poten zet Wagenaar een punt achter het verleden. De aanpak, dienstverlening en producten worden bij alle kantoren en vestigingen hetzelfde, zegt de topman. Getronics is niet langer een ‘federatie van culturen, nevenvestigingen, systemen en processen’. Die niet gestructureerde organisatie was volgens hem een gevolg van de overname van Wang om 1999. De nieuwe concentratie verklaart volgens hem ook het afstoten van exoten, waaronder een it-consultancy-onderdeel in Frankrijk.
“Waarom we dit midden september presenteren? Heel het bedrijf is er klaar voor. Niets is zo vervelend als het starten van zo’n campagne, en de troepen weten nog van niets.”
Topman Klaas Wagenaar vond de marketingpresentatie ook een mooi moment om aan te kondigen dat “de zwarte deken die lange tijd over ons heen lag” weg is. Er zit zeker in 2005 groei aan te komen, stelt hij. De onzekerheid omtrent de omzetontwikkeling is een stuk minder dan halverwege de zomer. Precieze cijfers wil Wagenaar niet geven. “We blijven voorzichtig.”< BR>

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    AchtergrondCarrière

    Ict-overnamemarkt trapt 2025 goed af, maar onzekerheid troef

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Voorbereiding & verhuizing: zo implementeer je de hybride cloud

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Europese Rekenkamer kraakt EU-strategie voor chipsector

    ActueelData & AI

    EU investeert bijna 2 miljard in digitale innovatie

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Iwell ontvangt bijna 30 miljoen groeigeld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs