Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Lexmark bespioneert printergebruikers

15 november 2004 - 12:37ActueelCloud & InfrastructuurLexmark
Redactie Computable/PCM
Redactie Computable/PCM

Wie een lexmark-printer gebruikt moet er rekening mee houden dat zijn doen en laten op de computer door de printerleverancier wordt bijgehouden.

Bezoekers van comp.periphs.printers hebben uitgevonden dat Lexmark spyware installeert die bijhoudt wat u op uw computer uitvoert. De installatiesoftware van Lexmark installeert zichzelf in het register en houdt printeractiviteit bij via een bestand in c:program fileslexmark500.

 

Lexmark heeft de aantijgingen in eerste instantie als onzin afgedaan, maar inmiddels hebben ze toegegeven dat er wel degelijk iets aan de hand is.

Wat er precies allemaal in de gaten gehouden wordt is nog onduidelijk; volgens Lexmark gaat het om cartridge-gebruik, maar de registratieinformatie en verzonden pakketjes doen iets anders vermoeden.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Lexmark bespioneert printergebruikers niet

    7 reacties op “Lexmark bespioneert printergebruikers”

    1. A H Heesakkers schreef:
      15 november 2004 om 16:49

      Bedrijven die zich met dit soort praktijken bezig houden moeten gelijk publiekelijk aan de schandpaal gebracht worden. Het is natuurlijk absurt dat dit kan en je als onwetende gebruiker via oneigenlijke software begluurd wordt. Privancy is een hoog goed en daar dient ook Lexmark zich aan de houden. Punt uit.

      Login om te reageren
    2. John Nijhuis schreef:
      15 november 2004 om 19:58

      Als dit echt waar is, zouden alle lexmark eigenaren hun lexmark printer bij de fabrikant op de stoep moeten zetten.. Zouden ze eigenlijk toch al moeten doen vanwege die achtelijk hoge cartridge prijzen.
      Wie was ook al weer de eigenaar van lexmark……halen die soms ook van die geintjes uit ?????
      en heeft HP ook niet een dergelijk systeem????

      Laten wij “de kat in de zak” er eens tegenaan gooien
      Heeft Zascha M ook weer iets leuks………………

      Login om te reageren
    3. Roberto Carlos schreef:
      15 november 2004 om 22:43

      Denken ze bij dergelijke bedrijven werkelijk dat computergebruikers het verstand van een lege cartridge hebben?

      Login om te reageren
    4. rob schreef:
      16 november 2004 om 08:21

      kunnen ze mischien gelijke een nieuwe cartridge sturen als hij na 2x printen uitgedroogd is na een week.
      Wat een rot firma.

      Login om te reageren
    5. jan van de ven schreef:
      17 november 2004 om 08:27

      lexmark kan zich geen onheus gedrag permitteren, gezien de positie die ze zich op de printermarkt verworven hebben. Onderzoek van hun kant uit of ze de nieuwe ontwikklingen en de standaardisatie op het gbied van printers wel kunnen bijhouden, zou voor lexmark een goed idee zijn, maar stiekem de lexmark-gebruikers begluren is niet in de haak. De cartridgs zijn schandalig duur, dus , als ze de printer cadeau doen, verdienen ze er nog voldoende aan. Ik heb een lexmark, maar de volgende is dat zeker niet!

      Login om te reageren
    6. Henk Boot/Computable schreef:
      17 november 2004 om 10:31

      Beste site-bezoekers,

      Bovenstaand artikel heeft veel stof doen opwaaien gezien jullie reacties. Inmiddels heeft Lexmark Nederland op het gewraakte stuk gereageerd en geeft een uitleg over de kwestie. Deze staat per vandaag (17 november) op de home-pagina van Computable. Misschiern hebben jullie er iets aan.

      Login om te reageren
    7. gil schreef:
      17 november 2004 om 11:09

      hoop dat ze meteen zien hoe slecht hun producten zijn en de waanzinnige hoge prijzen

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs