Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Beveiligingsproblemen op InfoSecurity Europe

03 mei 2005 - 10:05ActueelSecurity & Awareness
Redactie
Redactie

De InfoSecurity Europe, die vorige week plaatsvond in Groot-Brittannië, leverde gênante taferelen op. Twee deelnemende bedrijven onthulden zware beveiligingsproblemen bij enkele ander standhoudersonthulden.

Kensington, producent van beveiligingstechnologie voor laptops, onderzocht op gezette tijden de beveiliging in de beurshal. Zo ontdekte het bedrijf dat minder dan de helft van de computers op de stands was uitgerust met een of andere fysieke beveiliging tegen diefstal.
“Tenminste 70 procent van de laptops op de stands stond te draaien zonder toezicht, onbeveiligd en makkelijk toegankelijk voor iedereen die voorbij wandelde en zo'n laptop dus zonder problemen zou kunnen meenemen”, zegt Ian Neale, corporate sales manager bij Kensington.
“Het is ironisch dat deze softwarebedrijven oplossingen verkopen om waardevolle gegevens te beschermen, maar helemaal geen aandacht schenken aan het feit dat gegevens het eenvoudigst te stelen zijn door het toestel waarop ze staan, mee te nemen.”

Ook de bezoekers bleken zich erg nonchalant te gedragen. PR-bedrijf Cohesive Communications posteerde een medewerker buiten het congresgebouw rond het uur waarop de beurs zou sluiten, om de bezoekers te vragen naar hun badges. “150 van de 200 mensen gaven mij hun badges”, zegt Kira Hutchinson, senior account executive bij Cohesive.
“Ik droeg ik geen enkele teken dat mij identificeerde als een organisator, en toch gaf iedereen mij zijn ingangsbewijs dat  door weer zou kunnen worden gebruikt om binnen te gaan.”

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelGovernance & Privacy

    Computable biedt webcast InfoSecurity-sessies

    Computable.nl
    ActueelGovernance & Privacy

    Computable presenteert discussies op InfoSecurity

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs