Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Open source beveiliging

19 mei 2005 - 22:00AchtergrondSecurity & Awareness
Guy Kindermans
Guy Kindermans

De inzet van oss (open source software) voor bedrijfskritische toepassingen zal niemand meer verbazen. Van oss voor beveiligingsdoeleinden kijken mensen waarschijnlijk nog wel op.

Voor het Duitse Astaro is het gebruik van oss voor beveiliging ook al een uitgemaakte zaak. “Op dit moment lopen er al meer dan vijfhonderd os-projecten voor beveiligingssoftware”, aldus Jon Friedmann, vice-president product marketing bij Astaro. Dat varieert van software voor toegangscontrole via encryptie en inhoudbeveiliging (anti-x) tot beheertoepassingen en veilige bouwstenen (kernels en dergelijke).

Grote techneut

Het model van ‘gratis software, betaalde ondersteuning’ maakt dat een bedrijf als Astaro een open product als Snort (een ‘intrusion detection’ systeem) tot een commercieel haalbaar project kan uitbouwen. Snort is opgebouwd door technologie-enthousiastelingen, stelt Friedmann, maar je moet al een even grote techneut zijn om het naar behoren te gebruiken. Astaro heeft Snort dan ook voorzien van een gemakkelijkere gebruikersinterface, een mechanisme voor opwaardering, bijkomende faciliteiten om het tot een systeem voor inbraakpreventie uit te bouwen en de nodige ondersteuning.
Voor Friedmann is ‘Astaro enhanced open source development’ een voorbeeld van het nieuwe bedrijfsmodel, waarbij zijn onderneming de minder opwindende maar noodzakelijke activiteiten als onderhoud voor haar rekening neemt. De doorlopende ‘cutting edge’ productontwikkeling blijft buiten het bedrijf in de open gemeenschap, waarna Astaro uit dat aanbod selecteert wat het nodig heeft voor de verdere uitbouw van zijn product.
Dit is mogelijk omdat het bedrijf zijn eigen ontwikkelingen de structuur van middleware geeft, waar nieuwe modules kunnen worden ingeplugd. Wat de onderneming zelf verbetert, brengt ze terug in de gemeenschap, terwijl het eigen werk (zoals de gebruikersinterface) eigen bezit blijft.

Meer over

Opensource

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    5 must-haves om video-onderzoek een boost te geven

    Over toekomstbestendig video-onderzoek

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Security & Awareness

    Check Point legt ernstige beveiligingslekken bloot in Microsoft Teams 

    Innovatie & Transformatie

    Schaduw-ai en het risico voor organisaties

    Data & AI

    Kort: OpenAI en AWS sluiten miljardendeal, Microsoft zet ai-hub op in VAE (en meer)

    Security & Awareness

    De onmisbare rol van technologie en menselijk bewustzijn bij beeldverificatie

    ai saas ondersteboven
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Saas op de kop, twee derde bedrijven zegt ai-potentieel niet waar te maken (en meer)

    Nvidia 1 miljoen dollar
    Data & AI

    Kort: Nvidia pompt één miljard in Nokia, BOM 1 miljoen in Konekti (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs