Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Innovatie omzetten in klinkende munt

09 juni 2005 - 22:00AchtergrondGovernance & Privacy
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

Bedrijven moeten internationaal samenwerken om nieuwe producten en diensten adequater af te stemmen op de snel veranderende eisen van afnemers. Productontwikkeling, fabricage, marketing en verkoop onder één dak is definitief ‘passé’.

Computable innoveert
Als vakblad voor ict-professionals schrijven wij bijna wekelijks over innovatie. Dat doen we al bijna veertig jaar, al noemden we dat vroeger niet zo. Maar zelf innoveren hebben we als vakblad bijna niet gedaan: u ontvangt als abonnee nog steeds wekelijks een papieren editie. Natuurlijk is er wel de website http://Computable.nl en is er voor de early adopters een elektronische Zinio-editie. Echte innovatie is dat niet. Nog niet. Want we hebben grootse plannen waar u ongetwijfeld meer van gaat horen én zien. Het eerste resultaat van onze innovatie is een webcast over… Innovatie.

Ferdinand Sennema,
hoofdredacteur Computable

PS: Heeft u andere ideeën voor echte innovatie rondom Computable, laat het mij even weten via f.sennema@bp.vnu.com.

De vraag hoe bedrijven deze open vorm van innovatie in klinkende munt zullen moeten omzetten staat centraal op het ViNT-symposium ‘Implementing the future’. Dit vindt plaats op 14 juni in theater Tuschinski in Amsterdam en is in de vorm van een webcast live te volgen op de website van Computable.
Harvard-professor Shoshana Zuboff heeft forse kritiek op bestaande bedrijfsmodellen. Die functioneren volgens haar niet langer door de radicaal gewijzigde eisen van werknemers en consumenten. Forrester-analist Navi Radjou legt in zijn ‘innovation-networks’-theorie uit waar bedrijven nieuwe kansen moeten zoeken om optimaal te profiteren van de internationale context van innovatie.

Nederlands perspectief

Henk Volberda, hoogleraar strategisch management, aan de Erasmus Universiteit, legt een verband tussen de dynamiek van een markt en de flexibiliteit die bedrijven aan de dag zullen moeten leggen om mee te kunnen komen. Ton aan de Stegge, directeur van Telfort, kijkt naar de praktijk van de telecomaanbieder. In zijn ogen is geld niet de belangrijkste succesfactor. De hoeveelheid investeringen is namelijk niet gelijk aan het innovatief vermogen. Organisaties moeten de heilige graal volgens hem op een andere manier bemachtigen. Voor Computable-lezers is nog een beperkt aantal kaarten kosteloos ter beschikking gesteld. Mail hiervoor naar vint@sogeti.nl.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Open Webconcept levert AI-oplossing vo...

    Hoe bescherm je persoonsgegevens in documenten die je als overheid wil delen of hergebruiken? Het project ‘Anonimiseren met LLM’ –...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overheid

    Stemmen voor digitalisering…? Blijf maar thuis

    Nexperia
    Governance & Privacy

    Nexperia Europa zoekt chip-partners buiten China om exportban te omzeilen

    Koningin Maxima en Philips ceo Roy Jakobs AVG
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Koningin Máxima opent Philips-hoofdkantoor, kredietrapporteur verlaat het land door AVG (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Aanbestedingen botsen met autonomie

    soevereiniteit
    Data & AI

    Europese soevereiniteitsambities botsen met realiteit

    informatiebeveiliging in de zorg
    Security & Awareness

    Informatiebeveiliging in de zorg: waarom het beter moet

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs