Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Week 26 – 2005

30 juni 2005 - 22:004 minuten leestijdOpinieCloud & Infrastructuur
Fred van der Molen
Fred van der Molen

Fred van der Molen beschouwt en becommentarieert het ict nieuws van de afgelopen week. Met deze keer: Gaat de prijsval van dram door? Kunnen consumenten ooit met hun mobieltje betalen? Is online winkelen gevaarlijk?

Gaat de prijsval van dram door?
… als we Samsung moeten geloven niet. De Zuid-Koreaanse chipproducent verwacht dat de prijzen van dram-chips binnenkort stabiliseren. Dat wordt tijd, anders kan een aantal producenten het hoofd niet langer boven water houden. Een duidelijk voorbeeld is het Amerikaanse Micron, dat zijn derde kwartaal op 2 juni afsloot met 128 miljoen dollar verlies. Analisten hadden rekening gehouden met een tegenvallend resultaat, maar gingen nog wel uit van een kleine winst. Dat het bedrijf uiteindelijk een fors verlies moest melden kwam als een totale verrassing. Over het tweede kwartaal boekte Micron namelijk 118 miljoen nettowinst, en over derde periode in 2004 was er 91 miljoen winst. De belangrijkste oorzaak van het tegenvallende resultaat is de prijserosie waaronder de dram-markt gebukt gaat. Door de ‘overproductie’ en de afnemende vraag zijn de prijzen het afgelopen half jaar meer dan 30 procent gekelderd. Nieuwe productietechnologieën – van 130 naar 90 nanometer, waardoor er meer chips uit een plak silicium te snijden zijn – bieden geen oplossing. Gunstig voor de drammarkt is de overstap van een aantal producenten op flash-kaarten (niet-vluchtig geheugen), waardoor ze geen dram’s meer produceren. Kortom, Samsung denkt dat door deze ontwikkelingen de dram-prijzen op korte termijn stabiliseren. Het is voor Micron te hopen dat Samsung gelijk krijgt, anders blijft van dit bedrijf niet meer over dan een herinnering.
 
Kunnen consumenten ooit met hun mobieltje betalen?
… met het nodige geduld misschien wel. Het ambitieuze initiatief Simpay van de Europese telecomaanbieders Orange, T-Mobile, Vodafone en Telefonica Moviles is vorige week stukgelopen. De vier zouden deze zomer een betaalsysteem voor de mobiele telefoon lanceren. Bellers zouden producten en diensten onder de tien euro kunnen afrekenen via hun mobiele telefoon. De aanschafprijs en een vergoeding voor de transactie zouden later via de sim-kaart bij de telefoonrekening opgeteld worden. Simpay is uiteengespat omdat één van de vier oprichters er geen brood meer in zag. De andere kozen toen eieren voor hun geld. Volgens onderzoeksanalist Michelle de Lussanet van Forrester hebben ze daar goed aan gedaan. Zij meent dat het aanbod van transacties in de Europese Unie op dit moment veel te laag is om zo’n kostbaar betaalsysteem te lanceren. Verder vindt zij dat de factureringssystemen van telecomaanbieders te kostbaar zijn om dit soort microbetalingen goedkoop te kunnen verzorgen. Volgens Forrester kunnen de banken de komende tijd weer opgelucht ademhalen nu een potentiële concurrent gesneefd is. Het onderzoeksbureau verwacht dat het nog lang gaat duren voor er een nieuw initiatief komt.
 
Is online winkelen gevaarlijk?
… De consument denkt van wel. Onderzoeksbureau Gartner vroeg 5.000 Amerikaanse consumenten naar hun gevoel van veiligheid op internet. En met dat gevoel is het bar slecht gesteld. Gartner wijdt dit aan de phishing mails die de klant zelf ontvangt en het nieuws dat hij erover leest. De helft van de ondervraagden krijgt wel eens phishing mails, al weet niet iedereen het honderd procent zeker. Een e-mail van een onbekende afzender verdwijnt bij 68 procent van de ondervraagden ongelezen in de prullenbak. De consument is het meest bang dat de indringer toegang krijgt tot creditcardgegevens of andere financiële informatie. En terecht. Begin vorige week kwam aan het licht dat dieven via software gegevens van creditcardhouders, waaronder ook Nederlanders, buit hebben gemaakt.
Het gevoel van onveiligheid blijft niet zonder gevolgen: 33 procent zegt zijn bestedingen te hebben teruggeschroefd. Ook aan het uitzoeken van een on-line winkel wordt wat meer aandacht besteed. Drie van de vier ondervraagden kijkt beter waar hij koopt. Internetbankiers hebben volgens Gartner ook last van het onveilige gevoel van de consument. Van de ondervraagden zegt dertig procent het internetbankieren anders te gebruiken. Drie van de vier ondervraagden zegt minder vaak in te loggen en 14 procent bankiert helemaal niet meer via het internet. Goed, het zijn maar cijfers uit de VS. Maar zou het onveilige gevoel in Europa en Nederland nu zoveel minder zijn?

 
Fred van der Molen beschouwt en becommentarieert het ict-nieuws van de afgelopen week.

Meer over

GeheugenchipsNetwerken

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Een echte geïntegreerde AI oplossing

    Efficiëntie door een geïntegreerde AI oplossing met Mobile XLMobile XL helpt organisaties bij het toepassen van AI binnen hun processen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overname Samenwerken Fusie
    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Nederlandse overnames, veel erkenning door Microsoft (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Verkoop van Solvinity aan Kyndryl valt slecht bij Nederlandse overheid

    Data & AI

    Intelligentie naar de rand

    datacenter
    Data & AI

    Kort: CO2-rapporten belemmeren verduurzaming datacenters, Nexperia mag weer (en meer)

    Security & Awareness

    Siam in de praktijk: 4 valkuilen (én oplossingen)

    Overname M&A
    Security & Awareness

    Kort: Weer diverse overnames, Zander Labs wint Tech Fast 50 (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs