Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Test-verantwoordelijkheid ligt bij verkeerde personen

29 september 2005 - 07:38ActueelInnovatie & TransformatieCGI
Kim Loohuis
Kim Loohuis

De verantwoordelijkheid voor het testen van software ligt bij de verkeerde personen binnen een bedrijf. Dat concludeert LogicaCMG na onderzoek onder Europese bedrijven.

Het testen van software blijkt van strategisch belang bij de introductie van nieuwe producten en diensten. LogicaCMG zou de verantwoordelijkheid daarvoor dus graag zien bij de commerciële managers. Uit het onderzoek blijkt echter dat de verantwoordelijkheid voor testen van software nog altijd bij it-managers ligt.

 

Daarnaast blijkt uit het onderzoek dat er vaak onvoldoende budget en mankracht beschikbaar is om te testen, waardoor bij de lancering van nieuwe producten en diensten het gebrek aan testen tot problemen kan leiden.

 

Bijna driekwart (73 procent) van de ondervraagde Europese ondernemingen zegt dat de verantwoordelijkheid voor het testen bij it-directeuren, it-managers of softwareontwikkelaars ligt. Slechts 1 procent heeft deze verantwoordelijkheid bij de marketingafdeling neergeled, terwijl 9 procent verklaart dat het testen de verantwoordelijkheid van de eindgebruikersafdeling is.

 

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst. De praktijk van verschillende manieren van industrieel bouwen

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    4 reacties op “Test-verantwoordelijkheid ligt bij verkeerde personen”

    1. Kevin Goossens schreef:
      29 september 2005 om 08:10

      Ik ben het helemaal eens met de strekking van dit bericht. Helaas zie ik als testanalist nog steeds dat het testen verantwoording aflegt aan dezelfde persoon of afdeling als ontwikkeling, waardoor een belangenverstrengeling ontstaat. Heel vaak levert ontwikkeling niet op tijd of onvolledig op, waardoor zaken op het laatste moment snel tussendoor getest moeten worden, waarbij de dekking achteruit gaat.
      Bedrijven zouden er inderdaad beter aan doen om testen volledig uit te besteden en om serieus naar de resultaten en aanbevelingen te kijken.
      Ook het vooraf vastleggen van een in-productie-datum is niet handig, hierdoor wordt de druk bij de test neergelegd, terwijl de missers in het voortraject gemaakt worden.

      Login om te reageren
    2. Jaap Grol schreef:
      29 september 2005 om 12:28

      Welke testen zijn hier onderzocht?
      Elke test moet worden uitgevoerd door de partij die afhankelijk is van de uitkomst ervan.
      De eindgebruiker of business partij moet de functionaliteit van een applicatie testen, de beheerpartij de moet weten of de applicatie technisch gezien voldoet aan de eisen.

      Login om te reageren
    3. Viktor Grgic schreef:
      29 september 2005 om 13:09

      Stel dat we gebouwen ook op deze manier zouden bouwen. Een architect en een aannemer leveren het gebouw op, maar of de liften goed werken is eigenlijk niet hun verantwoordelijkheid. Commerciële manager die gebouw gaat gebruiken of verkopen moet zelf testen of de liften goed werken. Nog erger is als de bewoners van het gebouw dat zouden moeten doen (zie die 9%).
      Commerciële manager is voor de kwaliteitseisen verantwoordelijk en inspecteur vragen of daaraan voldaan is en niet voor het testen zelf. Het testen is een vak apart en daar moet je veel kennis voor hebben.

      Login om te reageren
    4. René schreef:
      29 september 2005 om 20:01

      Ik ben het volstrekt niet eens met het bericht.
      Ik ben o.a. testverantwoordelijk en juist de commercie maakt het mij redelijk onmogelijk de software op de juiste manier te testen. Ik heb al diverse malen het verzoek gehad van de commerciëlen om de software voortijdig vrij te geven, wat mijn inziens een doodzonde. De meeste ondersteuning om de deadline te halen krijg ik juist van de ontwikkelafdeling omdat ze de belangrijkheid van goed geteste software inzien. Van belang is dat de manager van de testafdeling juist onafhankelijk is van commercie om zo het juiste tegenwicht aan de commercie te kunnen geven. Helaas is het wel zo dat veelal de te testen software op het laatste moment ter test wordt aangeboden.
      Nog even over de vastlegging van de in-productie-datum. Deze wordt veelal door de commercie opgelegd, want men heeft vaak al afspraken gemaakt met klant voordat de impact van de gewenste wijzigingen duidelijk zijn. Althans dat is mijn ervaring.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialSecurity & Awareness

    Cybersec Netherlands 2025 – Programma...

    Keynotes over cloud, AI en geopolitiek: het programma van Cybersec Netherlands raakt de kern van digitale weerbaarheid

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Richard Turk
    Innovatie & Transformatie

    Dit weegt de jury mee bij de categorie Customer Experience van de Computable Awards 2025

    AchtergrondCarrière

    Gazonnetje of golfbaan maaien via de cloud

    OpinieData & AI

    Het is niet alles goud wat er blinkt: belang van pragmatisme rondom ai

    OpinieInnovatie & Transformatie

    20 jaar tech: 10 lessen in leiderschap en groei

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Van edge naar enterprise: hoe Nederland toekomst van ai vormgeeft

    Innovatie & Transformatie

    Lummelaars veranderen de wereld

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs