Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Innovatie blijft een bewegend doel

13 oktober 2005 - 22:00OpinieInnovatie & Transformatie
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Kijk, dat zien we nou graag. Nadat Computable twee weken geleden (in het debuut van ons nieuwe jasje) opende met ‘Nederland moet leren innoveren!’, kunnen we constateren dat er naar ons geluisterd wordt. Een nieuw orgaan is opgestaan om ons land voort te stuwen in de vaart der innovatieve volkeren. Het betreft hier geen strenge overheidsbemoeienis, maar een aansturende instantie: ICTRegie geheten. Een regisseur, een projectmanager zeg maar.

Natuurlijk zijn we, als ict-vakblad en als burgers, verheugd over dit initiatief. Immers, de deadline voor de oplevering van het door ons maar even ‘Nederland = innovatieland’ gedoopte ‘project’ nadert met rasse schreden. De Europese landen hebben ooit in Lissabon missies, competenties en waarden geformuleerd, afgesproken én vervolgens aan een tijdsplanning opgehangen.
Positief is ook dat ICTRegie verder kijkt dan de ict-sector in Nederland lang is. Het vers opgerichte orgaan hamert op ict, maar niet alleen vóór de ict. Het bekende en tegenwoordig steeds populairdere dogma ‘ict ten dienste van de business’ lijkt ook hier doorgedrongen. Ict kan innovatief zijn, maar ook – en misschien wel vooral – innovatie mogelijk maken.
Toch is er het gevaar dat de vaderlandse dienstbaarheid niet genoeg of niet kordaat genoeg blijkt voor echte innovatie. Ondernemers en ict-kenners als Roel Pieper klagen al jaren over het gebrek aan innovatie en ondernemersschap in Nederland. Daarbij kijken zij afhankelijk van het publiek in de zaal de ondernemers zelf, maar ook de overheid aan. Laatstgenoemde zou teveel beperken, geen partij kiezen of juist te veel partij kiezen.
Het probleem is natuurlijk voor zowel ondernemers en de overheid als de markt en het land dat innovatie geen concreet doel is dat op een gegeven moment bereikt is. Het is meer een richting dan een eindpunt. Het kan een rat race zijn, maar ook een spannende wedstrijdrit. Het blijft een bewegend doel, dus de boodschap luidt: zelf in beweging blijven.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelOverheid

    Overheid zet definitieve streep door ICTRegie

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs