Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Regering VS sluit grote beveiligingstest Internet af

13 februari 2006 - 11:52ActueelOverheid
Rian van Heur
Rian van Heur

Het Amerikaanse ministerie van binnenlandse veiligheid (Homeland Security) is klaar met een grootscheepse oefening met betrekking tot digitale aanvallen. Het ministerie noemt de operatie 'Cyber Storm' een belangrijke mijlpaal.

‘Cyber Storm’ moet in beeld brengen of Amerika voldoende is voorbereid op een offensief gericht tegen internet en andere communicatienetwerken. In totaal werkten 115 organisaties uit de VS, Canada, Groot-Brittanië, Australië en Nieuw-Zeeland mee aan de simulatie van afgelopen week. Zowel overheidsorganisaties als commerciële bedrijven participeerden in de operatie.

Beveiligingsdirecteur John Sabo van softwareleverancier CA vindt het erg goed van het ministerie dat het samenwerkt met commerciële instellingen. Niet alleen hackers, maar ook bloggers hadden een aandeel in de operatie. Zij hebben expres verkeerde informatie over de oefening verspreid.

Het ministerie maakt de resultaten van de operatie nog niet bekend, maar wacht eerst de evaluatie af. Het openbare rapport hierover zal in het midden van dit jaar bekend worden gemaakt.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Cybercrime Trendrapport 2024

    Een uitgebreide paper over de nieuwste bedreigingen en ruim 50 best-practices in beveiliging.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Overheid VS doet cyberstorm-oefening met bedrijfsleven

    Computable.nl
    ActueelSecurity & Awareness

    ‘Massale aanval’ op Britse infrastructuur gemeld

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    ‘Reply to all’ oorzaak vastloper Homeland Security

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs