Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Nederland belangrijke bi-software markt

24 februari 2006 - 11:27ActueelInnovatie & Transformatie
Rian van Heur
Rian van Heur

Nederland is één van de belangrijkste markten voor bi-software in 2006. Dat komt door het overheidsbeleid en de grote financiële bedrijven die in ons land gevestigd zijn.

Onderzoeksbureau Gartner verwacht dat de wereldwijde markt voor business intelligence-software per jaar met 7,3 procent zal groeien naar 3 miljard dollar in 2009. De West-Europese markt zal met ongeveer 6,1 procent per jaar groeien naar 984 miljoen dollar in 2009.

"Een van de belangrijkste oorzaken voor de groei is dat bedrijven alle informatie in het bedrijf aan elkaar willen koppelen", aldus Gartner-analist Fabrizzio Biscotti. De bi-software is nodig om alle informatie in verschillende databases in het bedrijf makkelijk te kunnen vinden en te gebruiken. Biscotti plaatst ook een aantal kanttekeningen bij de groei. Eén van de voorwaarden is wel dat de economie blijft aantrekken. "Als de economie inzakt, zal het budget voor bi ook dalen". Dat is ook één van de redenen dat de markt de afgelopen 2,5 jaar gelijk is gebleven. Andere factoren die kunnen zorgen dat de markt minder hard groeit, zijn de kosten die bedrijven moeten maken voor nieuwe licenties en de politieke cultuur in organisaties. "Er zijn bedrijven waar iedere afdeling een eigen bi-tool heeft. Iedereen vindt zijn tool de beste. Daarom zal het lang duren, voordat een nieuwe tool wordt aangeschaft". Verkopers moeten de klant laten zien dat hun bi-tool zorgt voor een vermindering van de kosten en dat het verschillende functies combineert.

De Nederlandse markt is één van de belangrijkste markten voor bi-software de komende jaren. Nederland staat op een vierde plaats als gekeken wordt naar de verkoop van bi-software in 2009. Volgens Biscotti komt dat vanwege het aantal grote financiële bedrijven dat in ons land gevestigd is. Ongeveer veertig procent van de bi-investeringen komt van deze bedrijven. Ook zou het beleid van de Nederlandse overheid it-investeringen stimuleren. Verder vinden verkopers ons land een prettig land om zaken mee te doen. Biscotti: "Verkopers vinden Nederland een erg open land. Duitsland is toch wat conservatiever".

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    ASML uit zorgen over kwaliteit nieuwe chipmachines

    online zero trust
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Zscaler koopt SquareX, forse groei soevereine cloud en GTIA Benelux Community Forum (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Rijksoverheid laks met aanpak quantumdreiging

    Innovatie & Transformatie

    Kort: EU steunt superconducting‑quantum, nieuw ai-dataplatform CM.com (en meer)

    Carrière

    ASML wacht pittig gesprek met bonden over reorganisatie

    Listicle 7 vragen quantum computing
    Innovatie & Transformatie

    7 urgente vragen over quantumcomputing beantwoord

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs