Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

‘IT in Nederland loopt voorop in gebruik applicatiebeheer’

21 maart 2006 - 08:36ActueelWerkplek & BeheerMercuryVanson Bourne

Mercury Interactive Corporation, leverancier op het gebied van Business Technology Optimization (BTO), heeft de resultaten bekendgemaakt van een grootschalig onderzoek naar de inzet van applicatiebeheer. Meer dan 200 Europese IT-managers en -directors waren betrokken bij het onderzoek, dat is uitgevoerd door Engelse onderzoeksbureau Vanson Bourne, in opdracht van Mercury.

Het onderzoek toont aan dat 51% van de ondervraagde Europese organisaties in de afgelopen twee jaar een oplossing voor applicatiebeheer heeft aangeschaft. Het overgrote deel (70%) van de respondenten is tevreden over de return on investment (ROI) hiervan. Daar staat tegenover dat 15% van de organisaties niet kan aangeven of de ROI is bereikt, omdat er geen duidelijke relatie is met bedrijfsgerelateerde meetwaarden. Van de Nederlandse ondervraagden is 85% tevreden over de ROI en kan slechts 5% niet aangeven of het gewenste niveau is bereikt.

Over het algemeen wordt er relatief weinig geïnvesteerd in applicatiebeheer. Bij 38% van de ondervraagde organisaties wordt maximaal 5% van het totale IT-budget besteed aan oplossingen voor het beheer van applicaties. Dit in tegenstelling tot Nederland waar 50% van de organisaties maximaal 5% van het totale IT-budget besteedt aan applicatiebeheer en 40% zelfs tussen de 6 en 10% van het budget hiervoor reserveert. 37% van de ondervraagde organisaties in Nederland gebruikt al meer dan vijf jaar toepassingen voor applicatiebeheer en is daarmee koploper in Europa waar het gemiddelde 21% is.

Van de 30 Nederlandse ondervraagden geeft 50% aan dat het verbeteren van het serviceniveau de grootste zorg is en daarmee de hoogste prioriteit heeft. 60% vindt dat investeringen in applicatiebeheer zorgen voor betere controle en beheer bij veranderingen. Daarnaast zegt 47% van de ondervraagde bedrijven, dat zij door de inzet van applicatiebeheer, beter inzicht hebben in de business en sneller kunnen inspelen op problemen.

"Uit het feit dat ruim 50% van de organisaties de afgelopen twee jaar heeft geïnvesteerd in applicatiebeheer blijkt wel dat men het belang ervan onderkent. Nederlandse organisaties lopen daarin zelfs voorop", zegt Wytze Rijkmans, Country Manager Mercury Nederland.

"Volgens Thomas Mendel van Forrester zijn bedrijfsbrede oplossingen voor het beheer van infrastructuur op dit moment onderhevig aan grote veranderingen. Microsoft en Mercury worden genoemd als de eerste leveranciers die door innovaties in verander- en configuratiemanagement een efficiëntere manier voor het beheren van de infrastructuur bieden."

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    investeringen overname
    Security & Awareness

    Kort: EyeTi lijft Azerty, Uni Systems bouwt EU-breed cyberrapportagesysteem (en meer)

    Laptop in brand
    Werkplek & Beheer

    Van incident naar impact: waarom ‘dex-it’ strategisch maakt

    Werkplek & Beheer

    Microsoft jaagt prijzen M365-abonnementen tot 33 procent omhoog

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Evides selecteert Digital Survival Company en KPMG in zee met Databricks (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Lenovo start refurbish-dienst voor bedrijven

    Werkplek & Beheer

    Belastingdienst zet door met Microsoft365: ‘geen Europees alternatief beschikbaar’

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs