Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Consumenten lijden grote schade door virussen

09 augustus 2006 - 10:12ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable/PCM
Redactie Computable/PCM

Uit een onderzoek van de Amerikaanse consumentenbond blijkt dat Amerikaanse computergebruikers in de afgelopen twee jaar meer dan acht miljard dollar schade hebben opgelopen door computervirussen, spyware en phishingtrucs.

Een Amerikaanse computergebruiker heeft een kans van één op drie dat hij het slachtoffer vwordt van een cybermisdaad.

Computergebruikers verloren in de afgelopen twee jaar ongeveer 630 miljoen dollar aan phishingtrucs en ze hebben ongeveer 7,8 miljard dollar besteedt aan computerreparaties en vervangende hard- en software om hun computers weer op gang te krijgen nadat deze geïnfecteerd waren door virussen en spyware.

Meer dan 64 procent van de respondenten had in de afgelopen twee jaar een virus gevonden op zijn computer. Ruim de helft van hen moest de harde schijf formateren om van het virus af te komen. Bijna 17 procent van de respondenten gebruikt geen antivirussoftware en 10 procent heeft geen firewall. 6 procent heeft persoonlijke informatie afgegeven nadat ze in de val waren gelokt door een phishing-email en 0,5 procent heeft hierdoor zelfs geld verloren. 

Mac-gebruikers hebben in de afgelopen twee jaar maar op zeer beperkte schaal een virus of iets van dien aard op hun systeem gevonden. Bij de pc-gebruikers ligt dit op twee op de drie. 8 procent van de Mac-gebruikers heeft in het afgelopen half jaar spyware gevonden op zijn computer en bij de pc-gebruikers ligt dit percentage op de 50 procent.

Het telefonische onderzoek werd gehouden onder meer dan 2.000 respondenten die internettoegang hebben.

Meer informatie: consumerreports.org

Bron: releases.usnewswire.com

Meer over

Malware

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Groningers verkopen crypto-platform Deribit voor 2,9 miljard dollar

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    AchtergrondCarrière

    Ict-overnamemarkt trapt 2025 goed af, maar onzekerheid troef

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Voorbereiding & verhuizing: zo implementeer je de hybride cloud

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Europese Rekenkamer kraakt EU-strategie voor chipsector

    ActueelData & AI

    EU investeert bijna 2 miljard in digitale innovatie

    6 reacties op “Consumenten lijden grote schade door virussen”

    1. Tom schreef:
      9 augustus 2006 om 13:22

      Is er ook onderzoek gedaan naar Linux-gebruikers?
      Zelf gebruik ik al jaren MorphOS en nog nooit last gehad van dat soort geintjes

      Login om te reageren
    2. leon schreef:
      9 augustus 2006 om 13:30

      Onzin, er bestaan GEEN virussen voor de Mac! Wanneer gaat men nu eens bronnen checken en niet zomaar onzin overnemen die pertinent niet waar is. Lees de onderstaande link maar eens goed door, mensen van Computable:

      http://www.macfriend.nl/

      Login om te reageren
    3. MacMiep schreef:
      9 augustus 2006 om 14:02

      Zeg, jullie moeten er wel even bij vermelden dat die virussen op de Mac geen schade aanrichten. Er zijn namelijk (nog) geen virussen voor MacOS X. Kijk hier maar even http://www.macfriend.nl of, om eens wat over de Mac te leren: http://www.macmiep.nl
      Voor jullie weer onzin overnemen!

      Login om te reageren
    4. Ton schreef:
      9 augustus 2006 om 14:11

      Wellicht dat er inderdaad Mac gebruikers zijn die virussen dan wel spyware op hun machine aantreffen. Het artikel vergeet dan echter te melden dat dit òf Mac OS 9 gebruikers zijn die dan dus met een OS dat al 5 jaar terug door Mac OS X is opgevolgd òf virussen/spyware voor de pc betreft. Tot nog toe zijn er immers geen virussen/spyware die actief zijn op een Mac bekend.

      Login om te reageren
    5. Geert Huylebroeck schreef:
      9 augustus 2006 om 15:15

      Geachte,

      ik heb grote twijfels bij uw artikel. Ik lees onder andere over virussen en spyware voor Mac. Voor zover ik weet, en ik ben al jaren Mac-gebruiker, bestaat er geen enkel virus of spyware voor het Macplatform.
      Gebruikers schuiven, als het eens misgaat, vaak snel de schuld op virussen of spyware, terwijl dit meestal een bug is of zelfs de schuld van de gebruiker zelf.

      Waar u dus vandaan haalt dat er tot 5% Mac-gebruikers virussen heeft gevonden op de Mac, is mij dus een groot raadsel. Of het moet hier over Windows-virussen gaan, maar dan kan u dat er gerust bij vermelden.

      Login om te reageren
    6. Peter Prins van Wijngaarden schreef:
      9 augustus 2006 om 18:40

      Jammer dat het onderzoek niets over Linux-gebruikers weet te vermelden. Wie computers gebruikt moet weten wat de risico’s zijn van het operating-systeem. MSWindows scoort qua risico’s het hoogs Dat is niet alleen te wijten aan de grootte van de gebruikersgroep. Waarom zou je bij een leverancier van operating-systemen eigenlijk niet de schade kunnen verhalen? Dat doet de consument toch ook bij andere ondeugdelijke producten?

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs