Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Geen WinFS voor Windows Vista

25 augustus 2006 - 07:173 minuten leestijdAchtergrondWerkplek & Beheer
Erik Vlietinck
Erik Vlietinck

Op vrijdag 23 juni maakte Microsoft via een weblog bekend dat het WinFS definitief laat vallen als bestandssysteem voor Windows Vista. De vraag is of zonder WinFS Windows Vista nog wel interessant genoeg is voor bedrijfsgebruikers om meteen een upgrade te organiseren.

Michael Silver, vice president Gartner Research, zegt dat WinFS eventueel later nog kan opduiken in een toekomstige versie van Windows. “Maar een slechte zaak kan ik dit niet vinden. De visie van een bestandssysteem dat zowel gestructureerde als ongestructureerde informatie uniform zou beheren, is een voortdurende rem geweest op de ontwikkelingen van Windows versies”, aldus Silver. “In 2003 werd het over-hypet als een steunpilaar van Longhorn, maar vandaag is Microsoft gelukkig tot de conclusie gekomen dat een goede zoekmotor niet op een databasemodel moet steunen.”

Een wat genuanceerder mening vinden we bij Forrester Research’s Mike Gilpin, vice president en Research Director Software Infrastructure. “Het is een goede beslissing voor Microsoft, maar een minder goede beslissing voor de gebruiker. En het vermindert de toegevoegde waarde van Vista in aanzienlijke mate.”

Nogal wat grote ondernemingen zagen al een mogelijkheid om systemen die zowel van gestructureerde als ongestructureerde informatie gebruik maken, veel goedkoper te kunnen draaien, volgens Gilpin.

De analist geeft het voorbeeld van een call center waar zowel de adresgegevens van de beller als zijn dossier voor de neus van de operator op het scherm moeten staan. “Zulke systemen kosten handenvol geld omdat je beide informatietypes in een geïntegreerd scherm snel moet kunnen aanleveren”, aldus Gilpin. “Met WinFS in Vista zou dit veel goedkoper geworden zijn.”

Spijtig maar niet onoverkomelijk

Op de vraag of Vista dan al zijn aantrekkingskracht verliest, antwoordt Gilpin: “Nee, want er zitten nog altijd hele goede nieuwe dingen in – het nieuwe systeem voor images om maar wat te noemen – maar veel bedrijven zullen het upgraden naar Vista nu wel als ‘just another upgrade’ beschouwen.”

Ook Butler Groups Richard Edwards, senior research analyst, vindt het spijtig dat WinFS niet in Vista komt. “Maar heel erg zal het voor bedrijfsgebruikers niet zijn”, zegt hij. “Het zou een manier hebben aangereikt om de desktop in componenten op te delen, een beetje als web services.” Edwards stelt echter ook dat veel bedrijven er alles aan doen om informatie niet langer weg te schrijven naar de lokale harde schijf, maar naar online ‘content repositories’.

“Het zou ook Microsofts greep op de desktop hebben verzwakt”, voegt hij er aan toe. “Door de metadata in XML op te slaan, zouden derde partijen een groot gedeelte van de desktop kunnen voorzien van nieuwe functionaliteit waar Microsoft geen enkele zeggenschap over heeft. Naar mijn mening is dat wellicht de hoofdreden dat het feest niet doorgaat.”

Edwards wijst er ook nog op dat Ozzie, die in de Amerikaanse pers nu de gebeten hond is, in een blog lang geleden al zijn steun toezegde aan WinFS, en dat het niet meegeven van de technologie in Vista dus niks te maken heeft met Gates’ zelfverklaarde ‘pensioen’.

Meer over

BesturingssystemenWindows Vista

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Staat van Digitale Connectiviteit binnen de Bouw- en Installatiebranche 2025

    Digitale connectiviteit is de kern van veel processen in de bouw en volgens insiders van strategisch belang voor de toekomst van de sector. Waar sta jij?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Meer lezen

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Overname E-Storage is voor PQR strategische zet in bescherming klantdata

    AchtergrondWerkplek & Beheer

    HP en de rode lijn van Fantasia naar The Future of Work

    AchtergrondWerkplek & Beheer

    Pax8 schudt met cloud-marktplaats de distributiewereld op

    OpinieSecurity & Awareness

    Wanneer elke seconde telt: voorbereid zijn op een cyberincident

    OpinieWerkplek & Beheer

    Werkapparatuur: top 5 ergernissen (en hoe ze te voorkomen)

    e-mail
    ActueelWerkplek & Beheer

    Microsoft verhoogt drempel voor inkomende e-mail

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs