Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

NonStop instapmodel

25 augustus 2006 - 07:17AchtergrondCloud & Infrastructuur
Redactie Computable
Redactie Computable

Fouttolerante servers zijn van oudsher het domein van grote gebruikers met zeer tijdkritische ict-eisen. HP wil de lat lager leggen.

Begin komende maand krijgt de lijn van HP’s fouttolerante servers, de NonStop, een nieuw instapmodel, de NS1000. HP heeft daar functionaliteit uitgehaald om de onderkant van de markt te kunnen bereiken. De server geeft dan ook niet dezelfde mate van hardwarefouttolerantie als de reguliere NonStop-servers, maar doet dat via software. Daarnaast is het apparaat minder schaalbaar.

HP hoopt nieuwe markten aan te boren en het apparaat in andere omgevingen dienst te laten doen. Het kleinere apparaat maakt het bijvoorbeeld kostentechnisch interessant om een applicatie die op een hoofdkantoor in gebruik is ook in een vestiging te installeren. Voorheen was dat niet haalbaar omdat dan in de vestiging ook een redelijk kostbare NonStop-machine nodig zou zijn. Nu kan dat op goedkopere hardware en zonder aanpassingen in de software, dus zonder extra kosten.

De serverproducent hoopt ook op omzet in opkomende markten, zoals in Afrika en Azië, waar ondernemingen nieuwe bedrijfsmodellen kunnen opstellen aan de hand van de prijstechnisch gunstige machine. De telecomsector krijgt een speciaal toegesneden versie van dit apparaat.

HP lanceert de systemen pas begin juni. NonStop-topman Martin Fink deed vorige week een vooraankondiging tijdens het congres van de International Tandem User Group in de RAI te Amsterdam. “Partners zijn enthousiast over dit apparaat. We geven hun naast de traditionele grote systemen een toekomstvisie met instapmodellen en midrangemachines.” Laatstgenoemde, de NS14000, is in maart geïntroduceerd. Recent lanceerde IBM een ‘minimainframe’, de z9 Business Class. Wat vindt Fink daarvan? “Dat was voor ons ietwat teleurstellend, maar ik denk dat zij hetzelfde in de markt zien als wij.”

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Digital twin
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Digital twins beloven revolutie in netwerkbeheer en cybersecurity

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Weer Red Hat Award voor Vijfhart, ruim 500 miljoen voor vervolgfonds Main (en meer)

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Zo krijgt de overheid meer grip op clouddiensten

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Over de flexibiliteit van de cloud en de kracht van ai

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Salesforce koopt alsnog Informatica, datacenters openen deuren voor publiek (en meer)

    Communities of practices
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Overheid, practice what you preach!

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Marco Gouw - Country Manager Veridas

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Geverifieerd, Echt en Betrouwbaar: Waa...

    Door Marco Gouw, Country Manager DACH & BENELUX bij Veridas Digitale transformatie heeft het makkelijker dan ooit gemaakt om een...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs