Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Onderwijs kent open technologie niet

25 augustus 2006 - 07:17AchtergrondCarrière
Jasper Bakker
Jasper Bakker

De kloof tussen ict-onderwijs en ict-praktijk is een bekend gegeven. Vorige week bleek dat open standaarden en open source nog grotendeels onbekende fenomenen zijn bij de Nederlandse ict-opleidingen.

Slechts 10 procent van de docenten in het informaticaonderwijs en 20 procent van de studenten weet wat open standaarden en open source inhouden. Dat blijkt uit onderzoek van Holland Open onder bijna vijftig coördinatoren en zo’n honderd studenten op ict-gerelateerde hbo- en wo-opleidingen in Nederland.

Zo’n tweederde van de geënquêteerde coördinatoren stelt dat de meeste studenten die kennis tijdens de opleiding wel opdoen. Zelf konden zij echter nauwelijks concrete voorbeelden noemen van open standaarden of open source-projecten. Holland Open concludeert dat kennisgebrek op dit gebied niet aan de studenten ligt.

Digitale overheid

Minister Alexander Pechtold, verantwoordelijk voor Bestuurlijke Vernieuwing en Koninkrijksrelaties, is verontrust over dat kennisgebrek. Hij roept onderwijsvertegenwoordigers nu op tot overleg om dit aan te pakken. De minister wil zelf ook betrokken zijn bij dat overleg.

Pechtold stelt dat open standaarden en open source van groot belang zijn voor de digitale overheid, de economie en de maatschappij. “De toegankelijkheid en uitwisselbaarheid van informatie van de overheid wordt daardoor bevorderd”, deelt het ministerie van Binnenlandse Zaken mee. Ook spelen de controleerbaarheid van de overheid, inzicht in de werking van software en het voorkomen van monopolies en leveranciersafhankelijkheid mee. Het is dus cruciaal dat toekomstige ict’ers gedegen kennis en begrip van die zaken hebben, aldus BZ.

Meer over

Open standaardenOpensource

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Onrust bij Simac door nieuw functiehuis

    ActueelCarrière

    Kort: Gezamenlijke editie ICT&Logistiek en Logistica Next, opnieuw reorganisatie bij Microsoft (en meer)

    ActueelCarrière

    Kort: Paul Broekhuizen leidt Fsas Benelux, Brink Software verkocht (en meer)

    ActueelCarrière

    Kort: Brunel viert 50ste verjaardag, Wortell wint gunning veiligheidsregio (en meer)

    ActueelSecurity & Awareness

    Vaarwel C++ en C: VS zetten in op memory safe-programmeertalen

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs