Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Te veel beveiligingsdata

25 augustus 2006 - 07:17AchtergrondSecurity & Awareness
Mark Nieuwenhuizen
Mark Nieuwenhuizen

De hoeveelheid voor beveiliging vastgelegde data loopt bij organisaties zo hoog op dat analyse ervan vaak niet meer mogelijk is. Selectief vastleggen lijkt onontkoombaar.

De logfiles van een firewall of ander netwerkapparaat geven een beeld van alle gebeurtenissen. Volgens een studie van het recent door IBM overgenomen Micromuse levert de analyse van die informatie meer werk op dan men aankan. Gemiddeld ontvangt de helft van de ondervraagde Europese it-managers een kleine vierduizend incidentmeldingen per seconde. Financiële organisaties en de overheid spannen de kroon met ruim zesduizend geregistreerde incidenten per seconde. Het analyseren van deze data kost te veel tijd. Een op de tien ondervraagden zegt drie dagen per week kwijt te zijn aan het bekijken van de logfiles.

Explosief

Automatiseren is een deel van de oplossing. Daarnaast moet worden nagedacht over wat we allemaal niet loggen. “Het is een probleem dat al lang bestaat, maar elk jaar weer explosief toeneemt”, zegt Rob Greuter van NedSecure. “Er zijn helaas maar weinig mensen die de bestanden kunnen duiden in relatie tot de bijzonderheden van het eigen netwerk. Er ontstaat ook op een ander vlak een probleem. Vanuit wet- en regelgeving moeten organisaties deze logfiles opslaan. Dat gebeurt vaak in een relationele database, waardoor een logfile van een terabyte kan oplopen tot wel tien terabyte.”

Martin Kersten, directeur van Crypsys en voorzitter van het Genootschap van Beveiligingsexperts, stelt dat we serieus moeten afwegen wat we bewaren. “Juist omdat bijna elk apparaat en elke applicatie een logfile produceert, is de hoeveelheid enorm. Dat kunnen we alleen indammen door selectief te zijn.”

“Het is bijvoorbeeld onzinnig om van iedere gebruiker steeds te loggen wanneer hij een bepaalde applicatie start. Dat geldt ook voor de apparaten in het netwerk. Het is dus zaak goed te analyseren welke gebeurtenissen belangrijk zijn voor het bedrijfsproces. Als we dat niet doen, wordt een belangrijk deel van onze middelen straks besteed aan zaken waar we nooit wat mee doen.”

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Open Webconcept levert AI-oplossing vo...

    Hoe bescherm je persoonsgegevens in documenten die je als overheid wil delen of hergebruiken? Het project ‘Anonimiseren met LLM’ –...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Cloudadoptie neemt verkeerde afslag – en dit is waarom

    cybersecurity handhaving
    Security & Awareness

    Kort: Chatbots politiek bevooroordeeld, Europa gaat cybersecurityregels handhaven (en meer)

    cyberaanval rusland
    Security & Awareness

    Kort: Nederland top zes doelwit Russische cyberaanvallen, AFM en DNB waarschuwen (en meer)

    Overheid

    Nexperia-gate legt zenuw tussen China en Nederland bloot

    Beveiliging security
    Security & Awareness

    BIO2 verankert informatiebeveiliging binnen gehele overheid

    e-mail lost silent drop smishing
    Security & Awareness

    Kort: Bank-smishing x10, Microsoft silent drops lopen spuigaten uit (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs