Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance » IT Governance & Control » Soevereiniteit

Unisys komt met open source ‘stack’

25 augustus 2006 - 07:17AchtergrondSoevereiniteit
Jasper Bakker
Jasper Bakker

De ene na de andere ict-leverancier ziet brood in open source. Een aparte, potentieel lucratieve rol is weggelegd voor de dienstverleners.

Oud-mainframefabrikant en dienstverlener Unisys komt midden deze maand met een compleet geheel aan oss (open source software). Dit geheel omvat ook bedrijfseigen software (closed source), zoals de database van Oracle. Unisys levert en ondersteunt deze ‘stack’, die het heeft getest en gecertificeerd op de eigen ES7000-servers met Intel-processoren, vertelt Hans Sparkes, head of enterprise open source bij Unisys Emea.

Traditionele markten

Sparkes wil nog niet zeggen of Unisys de os-stack op termijn ook ondersteunt op serverhardware van andere leveranciers. “Voor de nu ingezette eerste fase draait het geheel op onze ES7000-servers. Voor de tweede fase breiden we de stack uit en bieden we een hoger niveau van ondersteuning.”

De aangeboden verzameling oss is nu al redelijk breed, claimt Sparkes. Boven op Red Hat of Suse Linux biedt Unisys onder meer PostgreQL, MySQL, JBoss, Tomcat en andere os-programmatuur. De leverancier mikt hiermee op bedrijven die nieuwe applicaties willen draaien of vanaf hun huidige omgeving willen migreren. “Het is bedoeld voor veranderende industrieën: telecombedrijven, financiële instellingen, transportbedrijven en lokale overheden. Dat zijn nogal de traditionele markten die Unisys bedient, maar die begrijpen we dan ook goed.”

Linux-strategie

Unisys, die als hecht Microsoft-partner Windows in het datacentrum promoot, is al enkele jaren bezig met os, zowel Linux als applicaties. “Een paar jaar terug was Windows de enige keuze voor ons, maar Linux is nu rijp en de applicaties ook”, stelt Sparkes.

“We hebben meegewerkt aan de verbetering van de kernel van versie 2.4 naar 2.6, om Linux van tweewegservers naar machines met 32 processoren te krijgen.” Sparkes noemt ook de ‘multipath’-, ‘hotplug’- en dynamische partitionering-functionaliteit die Linux heeft gekregen. Daarnaast is Unisys betrokken bij de ontwikkeling van de virtualisatietechnologie Xen.

De serverproducent lanceerde in augustus 2004 zijn Linux-strategie, maar had in 2003 al een overeenkomst met SCO (voorheen Caldera) om de United Linux-distributie te leveren op zijn zware Intel-servers. Het United Linux-initiatief is met de juridische kruistocht van SCO tegen Linux een stille dood gestorven.

Meer over

Opensource

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Digitale werkplek

    SSC-ICT, Dictu en DUO bouwen samen aan soevereine digitale werkomgeving

    Overheid

    Ambtenarenbonden willen ban op software van Palantir

    IT Strategy & Governance

    Zakendoen met samenwerkingsverbanden

    Cloud & Infrastructure

    Afpersing via technologische afhankelijkheid door de VS: is dat echt een risico?

    soevereiniteit
    Overheid

    Google furieus na forse DMA-boetes EU

    De overstap #8
    Soevereiniteit

    Opensource alleen maakt nog niet digitaal soeverein

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs