Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

AlmereGrid test backup-dienst voor het mkb

03 oktober 2006 - 08:20ActueelCloud & Infrastructuur
Teus Molenaar
Teus Molenaar

Het vorige week officieel geopende AlmereGrid start een proef met backup- en recoverydiensten voor het mkb. Backup, een vreemd grid-gebruik.

AlmereGrid is vorige week na een jaar proefdraaien officieel van start gegaan. In dat jaar is gebleken dat de beveiliging geen probleem vormt, dat wetenschappelijk en maatschappelijk verantwoorde onderzoeken het city-grid kunnen en willen benutten, en dat Almeerders in beginsel graag meedoen voor het goede doel.

De gemeente Almere kondigde, bij monde van wethouder economische zaken Martine Visser, aan zijn pc's ook in het grid te willen laten meedraaien. Het gaat dan om ongeveer 1500 computers. “Maar we beginnen met een proef van zo'n honderd pc's, om na te gaan of het in de praktijk bevalt.”

Directeur Ad Emmen van AlmereGrid kondigde aan dat er een proef komt om het grid te gebruiken voor backup- en recoverydoeleinden waarvan het mkb gebruik kan maken. “De backup wordt verspreid over de harde schijven die in het grid meedraaien. Anoniem en versleuteld. Overigens gebeurt dit op een testgrid, dat actief is naast het algemene grid.”

De test gebeurt in het kader van Business Experiments in Grid (BEinGrid). Dit initiatief van de Europese Commissie wil een voorsprong opbouwen in grid computing door toepassingen daarvan uit universiteitskringen te trekken en bedrijfstoepassingen te stimuleren. Hiermee wil het de reeds gedane (academische) investeringen te gelde maken.

Harrie Vollaard, innovatiemanager Rabobank, is vanaf het begin betrokken geweest bij AlmereGrid. “Wij willen als bedrijf midden in de virtuele wereld staan.” Toch komt grid computing binnen het bedrijfsleven maar langzaam op gang. Er zijn voorbeelden van grote ondernemingen die het binnen de eigen bedrijfsgrenzen toepassen, maar tussen bedrijven gebeurt het nauwelijks. Overigens wel in de automotive industrie waar fabrikanten ontwerpprocessen neerleggen bij toeleveranciers.

“Bij Rabobank International draait een grid applicatie op het gebied van risicoanalyses, maar voor onze eigen bedrijfsvoering achten we het nog niet opportuun”, aldus Vollaard. De meeste bancaire applicaties zijn niet toegesneden op grid computing. Bij real time transactiesoftware heeft grid computing weinig zin, want daar vinden geen rekenintensieve taken plaats. “Een tweede reden”, aldus Vollaard, “is dat er op dit moment grotere winsten zijn te behalen met het consolideren en virtualiseren van onze infrastructuur. Grid computing is een logische stap daarna.”

Meer over

Back-up

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Almere vormt grid met computers van bewoners

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Test: Harmonie en eenheid tussen servers

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs