Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Virtualisatie in de praktijk

12 oktober 2006 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondInnovatie & TransformatieIctivityMicrosoftNovellVMware
Sander van Vught
Sander van Vught

Eind september is de Vacademy gelanceerd, een testlab waarin klanten virtualisatietechnieken kunnen uitproberen. Dit internationale initiatief van een aantal specialistische dienstverleners op het gebied van virtualisatie wil afnemers onafhankelijk advies geven.

Het belang van virtualisatie neemt de komende jaren enorm toe”, zegt Ewout van Dijck, directeur van het Nederlandse adviesbedrijf Ictivity, dat deelneemt aan de Vacademy. “Ons doel is om de klant belangeloos te helpen de voor hen juiste oplossing te selecteren”. Alle deelnemers claimen geen directe binding te hebben met een fabrikant of leverancier van virtualisatietechnieken. “Wij bevelen dus even eenvoudig VMware als Virtual Server aan en hopen natuurlijk dat in beide gevallen de klant bij ons komt voor de rest van het traject”, aldus van Dijck.

Momenteel kent de Vacademy deelnemers uit vier landen; naast het hoofdkantoor in Engeland en de Nederlandse partner Ictivity zijn er deelnemers uit Zweden en Denemarken. Op een campus van de Vacademy krijgt een klant toegang tot verschillende informatiebronnen. Zo zijn er talrijke presentaties met standaardonderwerpen die in een één op één sessie met een klant doorgenomen kunnen worden. Daarnaast biedt Vacademy de mogelijkheid in het testcentrum uitgebreid kennis te maken met een bepaalde technologie voordat de klant besluit om het daadwerkelijk in te voeren. “Men kan in het testcentrum als klant zelf aan het werk, maar ook onder begeleiding van de consultants van een van de deelnemende bedrijven”, aldus van Dijck.

Specialistische kennis

Het aardige van dit initiatief is de internationale aanpak. “Juist door samen te werken met experts uit andere landen, hebben we toegang tot een vrijwel onbeperkte bron aan kennis. Het is dan ook de bedoeling niet beperkt te blijven tot de landen waar we nu zitten. We werken er hard aan om ook deelnemers te krijgen in Noord Amerika en Azië”, aldus Van Dijck. Om dit proces te versnellen staan onder andere al bezoeken aan grote spelers als Microsoft, Novell en VMware op het programma. Richard Garsthagen, technical marketing manager bij Vmware, heeft vertrouwen in het Vacademy-initiatief: “Geweldig dat klanten zo producten kunnen testen. Die onafhankelijkheid moet zich nog bewijzen, maar wij hebben in elk geval vertrouwen in de partijen die erachter zitten.”

Stany Wyrzykowski, onafhankelijk consultant uit België, zegt blij te zijn met het initiatief. “De markt van virtualisatie is onduidelijk en er is heel veel keuze. Als de deelnemende partijen inderdaad onafhankelijk zijn, is het heel mooi dat je zo eerst producten kunt uitproberen voordat je tot een omvangrijke investering overgaat. Het is erg verhelderend dat men zo een overzicht kan krijgen van wat er allemaal op de markt beschikbaar is.”

Meer over

Universal CommunicationsVirtualisatie

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Fred Streefland
    Awards NieuwsInnovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    AchtergrondData & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    ActueelData & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    OpinieInnovatie & Transformatie

    ASMI, de stille kracht achter chip van morgen

    Groei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ING: it-dienstensector groeit licht harder dan economie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs