Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Microsoft is gevaar voor privacy van gebruikers

02 november 2006 - 10:02ActueelCloud & InfrastructuurMicrosoft
Redactie Computable/PCM
Redactie Computable/PCM

Volgens de Public Interest Research Group en de Centre for Digital Democracy is de online tracking-technologie die Microsoft gebruikt om het online gedrag van zijn gebruikers te analyseren een bedreiging voor de privacy van de gebruikers en moet de softwaregigant per direct met de technologie stoppen.

De beide lobbyorganisaties hebben hun beklag gedaan bij de Federal Trade Commission (FTC) en eisen dat Microsoft, maar ook andere softwarebedrijven die online tracking-systemen gebruiken, geen gebruik meer mogen maken van de technologie.

In de 50-pagina's tellende klacht staat dat gebruikers niet, of onvoldoende, geïnformeerd worden over het gebruik van deze technologieën. Er wordt onder meer 'geklaagd' over welke gegevens worden verzameld door de bedrijven, waarvoor en voor wie. Volgens de beide organisaties verzamelen bedrijven met de tracking-technologie zoveel informatie dat ze bijna elke stap die een gebruiker online maakt, kunnen volgen. Zelfs wanneer ze geen persoonlijke gegevens zoals een naam, adres of telefoonnummer hebben. De organisaties zeggen dat Microsoft de grootste overtreder van de privacywetgeving is en dat de FTC dan ook als eerste hard moet optreden tegen de softwaregigant.

Microsoft ontkent de beschuldigingen en zegt dat het de privacy van de gebruiker juist zo goed mogelijk beschermt. Zo kunnen gebruikers onder andere de complete tekst van Microsofts privacybeleid op elk van zijn websites lezen.

Meer over

Privacy

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    2 reacties op “Microsoft is gevaar voor privacy van gebruikers”

    1. CE schreef:
      3 november 2006 om 09:27

      “Privacy” is een overgeschat concept… Als je niets te verbergen heb, moet je je niet veel druk maken over je “privacy”. Credit card nummers?… Het is keer op keer bewezen dat de credit card kwitanties in je vuilnisemmer een hoger risico vormen voor privacy. Bovendien iedereen weet dat 100% privacy krijg je door je totaal te isoleren… Hey, ik krijg zojuist een idee: Laten we nu de afvalbak of afvalzak producenten beschuldigen!!! Zie je de analogie (wink).

      Login om te reageren
    2. Ronald Heinen schreef:
      7 november 2006 om 07:55

      Er is een verschil tussen Privacy en Security, welke mijns inziens hier door elkaar worden gehaald. Privacy is de mate van onzekerheid omtrent de identiteit van de Persoon/Groep/Bedrijf/ etc bij een onbevoegde. Security is de mate van onzekerheid van de informatie bij een onbevoegde. En er is mijns inziens een probleem met de Privacy als een onbevoegde partij actief de acties van een Individu/Groep gaat beinvloeden, bijvoorbeeld storen of blokkeren. En dat is bijvoorbeeld het geval met het hierboven gegeven voorbeeld van de Credit Cards. In het recente verleden bijvoorbeeld hebben onbevoegde instanties de banktegoeden van partijen geblokkeerd, alleen op basis van gegevens welke verzameld zijn met dit soort tracking technologie. Bovendien bleken de getrokken conclusies op basis van de informatie welke verzameld was met de tracking technologie totaal onjuist, met alle gevolgen voor de betrokkenen…

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    Gestandaardiseerde huisartscommunicatie vanuit PUUR.: sneller, veiliger en zorginstelling-overstijgend (PUUR en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    PUUR. integreert met SUP: minder administratie, meer tijd voor zorg (PUUR. SUP en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Emixa B.V

    Van 3 weken naar 3 dagen: hoe Kornelis de doorlooptijd met 85% verbetert (Emixa)
    Pijl naar rechts icoon

    ESC Holding

    Digitalisering van analoge bouwtekeningen en registraties infrastructuursystemen bij Brabant Water (Brabant Water en ESC Holding)
    Pijl naar rechts icoon

    Esri Nederland

    Provincies Noord- en Zuid-Holland krijgen grip op ruimtelijke opgaven met ArcGIS (provincie Noord-Holland, provincie Zuid-Holland, ArcGIS en ArcGISEsri)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Microsoft
    Software & Development

    Gebruikersgemeenschap Dynamics groeit sterk

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs