Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Meer met minder

16 november 2006 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

Niet alleen Microsoft, maar ook een bedrijf als Sun staat te watertanden bij de komende opwaardeerronde van Windows XP naar Vista. Sun schuift zijn thin client systeem naar voren als alternatief om het vervangen van pc’s te voorkomen.

De geschiedenis herhaalt zich weer. Bij de komst van een nieuwe Windows-versie zullen systeembeheerders ook de hardware moeten aanpakken. De budgetten voor het beheer van desktops zullen minder ruim worden ook al komt Vista eraan”, zei de Brit Roger Keyse van Sun op een Technology Track van Sun in Amersfoort vorige week. Keyse, een desktopspecialist binnen Sun, baalt ervan dat bij de desktopstrategie van Sun alleen maar aan de thin clients Sun Ray gedacht wordt. “Het is een mooi concept. Er zijn er alleen maar 37 duizend van verkocht. Sinds de nauwe samenwerking met Microsoft twee jaar terug heeft Sun rechtstreeks toegang tot het remote desktop protocol van Microsoft. Zowel in de backend als op de desktop kunnen we nu centraal draaiende Windows-applicaties bij de eindgebruiker aanleveren, of dat apparaat nu een thin client is of een gewone computer”.

Pluriforme omgeving

“De meerderheid van het bedrijfsleven werkt met gewone computers. Ook deze zijn om te bouwen tot terminals door de harde schijf eruit te schroeven. Als je vervolgens Vista op serverniveau invoert en door de desktop system architecture van Sun laat afleveren op de bestaande pc’s, dan kun je in ieder geval een hardware-upgrade aan deze kant voorkomen”, stelt Keyse. Er zijn wel een aantal Sun Fire x4200-servers nodig om alle desktopsessies van gebruikers te hosten en de Sun Secure Global Server-architectuur te laten werken. Onderzoeksbureau Forrester heeft in opdracht van Sun voorgerekend dat een Sun Fire 64-bits server met 5 GB geheugen 360 gelijktijdige desktopsessies moet kunnen verstouwen.

De Secure Global Server-infrastructuur komt tussen bestaande applicatieservers en de desktops in te staan. Het thin client systeem kan applicatieservers met Solaris, Windows, Linux, maar ook het AS/400-besturingssysteem van IBM aan. Aan de client-kant kan het systeem de eigen Sun Ray, thin clients van anderen, pc’s, maar ook smartphones bedienen.

Sun claimt dat gebruikers met deze architectuur de implementatie- en beheerkosten flink kunnen drukken, ook al staan zij aan de vooravond van een ingrijpende vernieuwing van de desktop.

Meer over

Thin clientsWindows XP

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Opgerolde online-drugsmarkt gebruikte Nederlandse infrastructuur

    Nationale Politie
    ActueelOverheid

    Politie tijdens NAVO-top beter voorbereid op uitval van C2000

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Europese it moet nú regie pakken

    OpinieData & AI

    Maak ai saai!

    ActueelData & AI

    Cisco sorteert voor op komst van ai-agenten

    AchtergrondData & AI

    Nvidia lanceert 20 nieuwe ai-fabrieken in Europa, maar passeert Nederland

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs