Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Red Hat bedankt voor toenadering Microsoft

17 november 2006 - 11:27ActueelInnovatie & Transformatie
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Red Hat heeft toenaderingspogingen van Microsoft afgewezen. Laatstgenoemde verklaart met Red Hat wel eenzelfde overeenkomst te willen sluiten als met diens concurrent Novell. Dit betreft samenwerking aan interoperabiliteit, maar ook afdekking van patenten en claims daarop.

De Windows-producent gaf kort na het sluiten van de samenwerking met Novell al aan best bereid te zijn tot meer van dergelijke overeenkomsten. Ceo Steve Ballmer zei dit publiekelijk, maar liet daarbij toen nog geen namen vallen. Red Hat was een logische volgende kandidaat en is inderdaad benaderd.

De Linux-distributeur, die sinds kort in Oracle een nieuwe concurrent heeft, bedankt echter voor een eventuele overeenkomst met Microsoft. Hoofdjurist Mark Webbink van Red Hat zegt dat er geen behoefte is aan of basis voor de soort relatie die is gedefinieerd in de overeenkomst tussen Microsoft en Novell.

Die alliantie heeft al felle kritiek gehad vanuit de open-sourcegemeenschap, die vreest voor een kloof vanwege patentenclaims. Novell zegt juist dit af te dekken middels de deal met Microsoft. Dat bedrijf verklaart ook wellicht op eigen houtje patentenafdekking te willen bieden voor Red Hat Linux. Ballmer verklaart de toenadering vanuit het feit dat veel klanten zowel Windows als Linux draaien op hun servers en dat virtualisatie dit versterkt.

Ondertussen heeft open-sourcejurist Eben Moglen van de Free Software Foundation al laten weten dat de komende versie 3 van open-sourcelicentie GPL (GNU Public License) dit soort overeenkomsten expliciet zal verbieden. Op dit moment is versie 2 van de GPL vrij breed gebruikt, ook door Novell, dus de overeenkomst met Microsoft staat hiermee niet op losse schroeven.

Meer over

BesturingssystemenOpensource

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Computable.nl
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Microsoft-Novell komt op stoom

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Red Hat ambieert desktopmarkt ontwikkelingslanden

    Eén reactie op “Red Hat bedankt voor toenadering Microsoft”

    1. Tony schreef:
      21 november 2006 om 09:10

      Zo gratis en open is die opensource dus blijkbaar niet

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs