Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Atos Origin stoomt op in nutsmarkt

18 januari 2007 - 23:00AchtergrondInnovatie & Transformatie
Rik Sanders
Rik Sanders

Atos Origin verstevigt zijn positie als it-dienstverlener voor de nutsmarkt. In de tweede helft van vorig jaar haalde de automatiseerder orders binnen van Delta en PWN. Deze week maakte EPZ, de kern- en kolencentrale in Borssele, bekend it-voorzieningen aan Atos Origin uit te besteden.

Het contract met Elektriciteits-Produktiemaatschappij Zuid-Nederland (EPZ) heeft een looptijd van drie jaar met een optie op twee maal een verlenging van een jaar. Atos Origin heeft opdracht gekregen de kosten van de standaard it-operaties te verlagen en tegelijkertijd een hogere kwaliteit van diensten aan te bieden. Tot voor kort maakte EPZ gebruik van diensten van diverse leveranciers voor de it-infrastructuur, de helpdesk, de werkplekken, het applicatiebeheer en de (vaste) telefoniecomponenten. De centrale denkt nu een betere en goedkopere dienstverlening te kunnen krijgen door alles bij één leverancier onder te brengen. De keuze viel op Atos Origin vanwege de ervaring van de automatiseerder in de nutsmarkt en de aanwezigheid in Zeeland. Het bedrijf sleepte vorig jaar het Zeeuwse nutsbedrijf Delta binnen als klant. Deze zevenjarige overeenkomst was een deal van tachtig miljoen euro. Atos Origin moet zorgen voor de it-infrastructuur, kantoorautomatisering (ruim 2000 werkplekken) en een deel van het applicatiebeheer van dit Zeeuwse energie- en waterconglomeraat.

Versteviging

Eind vorig jaar maakte Atos Origin ook nog een contract met PWN Waterleidingbedrijf Noord-Holland bekend. De it-dienstverlener is de komende drie jaar verantwoordelijk voor het beheer van de volledige kantoorautomatisering van dit bedrijf. De automatiseerder neemt de dienstverlening over van Accenture en Siemens. PWN staat, net als EPZ, tegenwoordig op het standpunt dat één leverancier voor werkplek-, telecom-, en netwerkdiensten efficiënter werkt dan het verspreiden van it-taken over meerdere partners.

Atos Origin verstevigt door deze contracten zijn van oudsher sterke positie in de energie- en watersector. Andere opdrachtgevers zijn bijvoorbeeld Nuon, Eneco, Gasunie en Essent. Een potentiële order van Vitens belandde echter in de koelkast vanwege de fusie met waterbedrijf Hydron.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    De toekomst van werk volgens HP: print...

    Hybride werken is definitief ingeburgerd. Medewerkers bewegen zich soepel tussen thuis, kantoor en onderweg, terwijl organisaties proberen één consistente digitale ervaring neer te zetten.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    Geen digitalisering zonder (frontline-)data

    Innovatie & Transformatie

    Kustwacht kan kritieke datakabels niet beschermen

    Innovatie & Transformatie

    Kort: 35 miljoen voor open science, Connected Trade Network van start (en meer)

    Overheid

    Europa overweegt harde lijn: Amerikaanse techbedrijven mogelijk buitenspel

    Data & AI

    Succesvolle implementatie van ai vereist meer dan technologie

    Security & Awareness

    Aikido bereikt miljardenwaardering: snelste Europese cybersecurity-unicorn ooit

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs