Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Oracle verlaagt softwareprijzen voor multicore

08 maart 2007 - 10:04ActueelGovernance & PrivacyOracle
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Oracle heeft de prijsstructuur voor zijn software aangepast voor multicore-processoren. Het gebruik van Oracle-software op bepaalde instapservers met twee tot vier processoren wordt hiermee tot wel 87 procent goedkoper.

De softwareleverancier heeft afgelopen maand stilletjes de licentiekosten verlaagd voor zijn instapproducten Standard Edition en Standard Edition One. Het bedrijf bevestigt de op zijn website te vinden aanpassing, maar onthoudt zich verder van commentaar. De wijziging is op 16 februari ingegaan, kort voordat Microsoft zijn database SQL Server 2005 bijwerkte met het gratis Service Pack 2. Daarbij heeft het de licentievoorwaarden – en dus ook kosten – aangepast voor virtualisatie, wat weer baat heeft bij multicore-processoren.

Oracle hanteert voor zijn Standard Edition-software nu geen beperking meer voor het aantal kernen dat servers hebben. Daarnaast mag de software ook gebruikt worden op vierweg-servers. Het merendeel van de servermarkt, ook in Nederland, bestaat uit dergelijke, relatief lichte, servers, maar met de komst van dualcore- en nu quadcore-processoren zijn die systemen aanmerkelijk krachtiger.

De licentiekosten voor software zouden echter volgens de traditionele structuren dan ook sterk stijgen. Microsoft heeft eerder al het voortouw genomen en is voor bijvoorbeeld SQL Server afgestapt van facturering per core. De nieuwe maatstaf is het aantal processorvoeten (sockets). Oracle heeft dat voorbeeld toen gevolgd, zij het schoorvoetend; de softwareleverancier rekende in de licentiekosten een core nog wel deels mee middels een vermenigvuldigingsfactor. Daarnaast hanteert het bedrijf verschillende van die factoren voor verschillende multicore-processoren, zoals die van Intel (x86), IBM (Power) en Sun (UltraSparc T1).

De nieuwste aanpassing van Oracle brengt in sommige gevallen de prijs op niveau met de lagere kosten van Microsofts SQL. De Windows-leverancier boekt al enkele jaren flinke omzetgroei met die concurrerende database, vooral bij relatief kleinere bedrijven en servers. In de licentie-faq op zijn website meldt Oracle dat het de afgelopen maanden heeft gepraat met klanten en hardwareleveranciers om tot deze wijzigingen voor multicore-chips te komen. Zowel serverleveranciers als chipmakers Intel en AMD, die later dit jaar met meer quadcore-processoren komen, lobbyen al geruime tijd voor soepelere prijsstructuren.

Meer over

Oracle-databases

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Servers en applicaties groeien uit elkaar

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    AMD wil meer multithreaded software

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs